Nowa funkcja Sotrendera – strategia komunikacji i kategoryzowanie postów

Sotrender wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, wprowadzając nową funkcję umożliwiającą kategoryzowanie postów. Możecie teraz porównywać swoje posty w kategoriach, które grupy postów są skuteczniejsze. Dzięki tej nowości, będziecie mogli jeszcze lepiej i skuteczniej planować strategię komunikacji marki w mediach społecznościowych.

Moduł strategii komunikacji i tagowanie postów – jak to działa?

Zakładkę ze strategią komunikacji znajdziecie w menu bocznym w dziale Optymalizacja. W tym miejscu będziecie mogli dodać znaczniki do postów, co spowoduje przypisanie ich do odpowiedniej kategorii. Wystarczy, że przejdziecie do panelu z najlepszymi postami opublikowanymi w danym okresie. Po kliknięciu przejdziecie do listy postów. W tym miejscu będziecie mogli przypisać posty do istniejących już kategorii lub zarządzać istniejącymi tagami.

Dodawanie i edycja tagów - Sotrender

Dodawanie i edycja tagów – Sotrender

Co teraz można zrobić z otagowanymi postami? Całkiem sporo. W zakładce Strategia komunikacji dowiecie się:

  • do jakich kategorii są przypisane posty
  • ile postów należy do poszczególnych kategorii
  • jaki procent postów należy do kategorii, wraz z linkami do tych postów

To wielka pomoc w porządkowaniu postów i dowiedzeniu się, która kategoria postów zwracała największą uwagę użytkowników Facebooka.

Poznaj efektywność swoich postów

W zakładce Skuteczność komunikacji znajdziesz wykresy prezentujące informacje dotyczące zaangażowania, zasięgu i Interactivity Index (autorski wskaźnik Sotrendera) skategoryzowanych postów.

Strategia komunikacji – zaangażowanie

Wykres Zaangażowanie pozwala sprawdzić, jak mocno angażujące były poszczególne kategorie. Możecie w niej zobaczyć liczbę postów należących do kategorii w porównaniu do tego, jak angażująca była dana kategoria. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcecie:

  • zobaczyć, jakie typy postów są najbardziej angażujące;
  • zdecydować, na jakich typach postów oprzeć swoją komunikację na Facebooku;
  • poprawić swoją komunikację – dowiecie się, jakie kategorie nie są zbyt angażujące dla Waszej publiczności.

Popraw strategię komunikacji za pomocą Sotrendera!Wypróbuj za darmo!

 

Wykres Zasięg pokazuje do ilu fanów docierają Wasze treści z każdej kategorii. Możecie w niej zobaczyć liczbę postów należących do kategorii i ilu do ilu fanów dotarły w sposób organiczny, płatny i wirusowy. To pozwoli Wam:

  • sprawdzić, na którym typie postów powinniście się bardziej skupić, a który otrzymuje zbyt dużo uwagi;
  • sprawdzić, które typy postów najlepiej promować, a których nie warto reklamować.

Wykres Interactivity Index pokazuje, jak aktywni są użytkownicy na postach w danej kategorii. Interactivity Index (wskaźnik będący sumą wszystkich aktywności na Stronie) jest porównany do liczby postów z danej kategorii. Na tym wykresie zobaczycie, które typy postów wzbudzają najwięcej aktywności ganów (pamiętajcie, że polubienie, wysłanie komentarza, wysłanie postu na Stronę oraz dodanie multimediów jest uważane za aktywność).

Strategia komunikacji – porównanie kategorii

Wreszcie, wykres Porównanie. Znajdziecie w niej wykres porównujący efektywność wszystkich kategorii postów na podstawie ich zasięgu organicznego, zasięgu płatnego, zaangażowania oraz Interactivity Index. Jeśli dana kategoria była efektywna, słupek ją prezentujący jest wyższy. Dzięki takiemu graficznemu przedstawieniu danych, łatwo stwierdzicie, która kategoria jest dobrze eksponowana na Stronie, a gdzie potrzebna jest zmiana strategii.

Podsumowanie

Możliwość obejrzenia danych sprawienia, że dużo łatwiej będzie Wam zbudować spójną i efektywną strategię komunikacji. Strategia komunikacji jest niezwykle ważna w odniesieniu sukcesu w mediach społecznościowych, a kategoryzowanie postów ułatwia rozwinięcie i poprawienie Waszej strategii. To kolejny sposób, w jaki Sotrender pomaga Wam ulepszyć komunikację w social media.

 

Zapraszamy do sprawdzenia najnowszej funkcji Sotrendera!

Do góry
Do góry

Podobne posty