A jednak! Tak, jak obiecywaliśmy Wam w marcowych Twitter Trends w tym miesiącu raporty Trends publikujemy już zgodnie z harmonogramem. Mamy nadzieję, że nowe wydanie Trendsów zdążyło Wam się już “opatrzyć”, a nowa forma i drzewko kategorii przypadło Wam do gustu. W tym miesiącu jako pierwsze oddajemy w Wasze ręce sprawozdanie z tego, co działo się na polskim Instagramie w kwietniu. Co w nim? Przetasowania w naszym nowym zestawieniu branż, spore zmiany w zaangażowaniu w kategorii technologia i sprzęt oraz słodycze i kosmetyki w natarciu.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu – zapraszamy do lektury najnowszego wydania Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Take a pic!

W naszym zestawieniu branż widać, kto niepodzielnie króluje na Instagramie – to oczywiście Sportowcy i Piłkarze (mimo powszechnych opinii, że Instagram jest głównie modowo – kosmetycznym medium). Główną zasługę można przypisać tu rewelacyjnym wynikom wszystkich postów Roberta Lewandowskiego.

Co rzuca się w oczy, dwie branże zaliczyły spore różnice – Fotografia skoczyła aż o 31 oczek w górę (przy 2 procentach średniego wzrostu) – i choć w poprzednim zestawieniu jej nie było, to teraz wraca, od razu z tak mocną pozycją. Z kolei Portale internetowe spadły aż o 11 pozycji w dół (mimo 4 procent średniego wzrostu) – mimo tego, że w mediach społecznościowych powinny czuć się jak ryba w wodzie.

Zestawienie branż w Instagram Trends kwiecień 2017.

Zestawienie branż w Instagram Trends kwiecień 2017.

Plotki a lajki

W zestawieniu polskojęzycznych profili zawrzało – a to wszystko za sprawą młodego aktora, Patryka Pniewskiego, który w zestawieniu zaangażowania wskoczył aż o… 176 pozycji! Tym samym aktor trafił na czwarte miejsce zestawienia. I choć można by dociekać, jaki jest powód aż tak wielkich interakcji z jego profilem, to chyba najłatwiejszym sposobem będzie wpisanie jego nazwiska w wyszukiwarce. Co tam zobaczymy?

Nagłówek z portalu plotek.pl dotyczący Patryka Pniewskiego.

Nagłówek z portalu plotek.pl

Nagłówek z portalu party.pl dotyczący Patryka Pniewskiego.

Nagłówek z portalu party.pl

No tak, jednak portale plotkarskie robią sporą robotę.

Najbardziej angażujące profile według Instagram Trends kwiecień 2017.

Najbardziej angażujące profile według Instagram Trends kwiecień 2017.

Derby Warszawy

W wielu kategoriach z miesiąca na miesiąc trudno dostrzec wyraźne zmiany. Jedną z takich kategorii są Uczelnie wyższe… aż do teraz. Bo oto na naszych oczach Szkoła Główna Handlowa w Warszawie prześcignęła w ilości obserwujących Akademię Leona Koźmińskiego. Będzie odwet? 🙂

Zmiany w kategorii Uczelni wyższych w Instagram Trends kwiecień 2017.

Zmiany w kategorii Uczelni wyższych w Instagram Trends kwiecień 2017.

 

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, użyjcie formularza, który znajduje się na dowolnej stronie raportu, lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Co jeszcze wydarzyło się w kwietniu na polskim Instagramie? Sprawdź Instagram Trends!

 

”Mierz”Zobacz