Przyszła wiosna, czas na zmiany. Również w Sotrenderze. Kilka dni temu zdradziliśmy Wam tajemnice raportów Trends i zapowiedzieliśmy w nich duże zmiany. Kolejne nowości dotyczą samego narzędzia i są to trzy, wyczekiwane przez wszystkich, funkcje – raporty porównawcze w formacie .pdf i edytowalne raporty .pptx dla Facebooka, oraz automatyczne wskazówki dla Instagrama. Wszystko, by korzystanie z Sotrendera było jeszcze przyjemniejsze i korzystniejsze!

Raporty porównawcze .PDF

Automatyczne raporty są jedną z ulubionych funkcji Sotrendera wszystkich użytkowników. Wiemy też, że możliwość porównywania się z konkurencją jest dla was niezwykle ważna. Postanowiliśmy zatem połączyć te dwie opcje w postaci automatycznych raportów dla grup. Dzięki nowej funkcji, za pomocą kilku kliknięć wygenerujecie kompleksowy raport dla utworzonych przez Was w narzędziu grup profilów Facebookowych.

Raport .pdf obejmuje następujące sekcje: zasięg (zasięg dostępny jedynie dla własnych profilów), zaangażowanie, treści, segmentację fanów i aktywność administratorów oraz zawiera krótkie podsumowanie każdego rozdziału.

Raporty porównawcze .pdf dla grup są pomocne w codziennej pracy marketerów

Zmiana liczby fanów z raportu porównawczego .pdf dla przykładowej grupy.

Wygenerowanie raportu zajmuje kilka chwil. Wystarczy, że przejdziecie do zakładki Porównanie w lewym bocznym menu i wybierzecie grupę profili (jeśli wcześniej żadnej nie stworzyliście, możecie to zrobić równie prosto, klikając w kafelek Dodaj nową grupę). Dostosujcie przedział czasowy za pomocą kalendarza i kliknijcie widoczną w podglądzie grupy ikonkę Generuj raport PDF. Zostaniecie przeniesieni do menu, które umożliwi modyfikację finalnego raportu o np. logo, informacje o autorze czy też zmianę pobieranych rozdziałów.

MIERZ DZIAŁANIA W SOCIAL MEDIA!Zobacz więcej

Raporty .PPTX dla Facebooka

Generowanie raportu pptx

Generowanie raportu .pptx

Kolejną nowością jest możliwość generowania raportów w formacie .pptx dla wybranego profilu na Facebooku. Raporty .pptx obejmują te same sekcje, co raporty .pdf, ale są edytowalne – łatwiej zatem o dodanie własnego szablonu, komentarzy czy np. zmianę kolejności slajdów. Wiemy, że wielu naszych Klientów czekało na tę funkcję, więc tym bardziej cieszymy się, że możemy ją oddać w Wasze ręce!

Raporty .pptx generuje się dokładnie w tym samym miejscu, w którym tworzycie raporty .pdf. Wystarczy, że przejdziecie do panelu Raportowanie, wybierzecie interesującą Was stronę na Facebooku, ustawicie pożądany zakres dat i klikniecie przycisk Generuj PPTX. Raport zacznie się generować i po kilku chwilach (w zależności od rozmiaru profilu, proces może zająć do kilku minut) będzie gotów!

Przykładowe slajdy z wygenerowanego w Sotrender raportu .pptx

Przykładowe slajdy z wygenerowanego w Sotrender raportu .pptx

Automatyczne wskazówki dla Instagrama

Wygląd wskazówki dla Instagrama

Wygląd wskazówki dla Instagrama

Automatyczne wskazówki oparte na naszych autorskich algorytmach i wykorzystujące terabajty zebranych przez lata danych są wyróżnikiem Sotrendera. Od dzisiaj znajdziecie wskazówki również dla Instagrama. Dzięki nim dowiecie się, co możecie zmienić, żeby docierać do jak największej liczby ludzi, jak sprawić, by wasze posty były bardziej angażujące, ale powiemy Wam też, co robicie dobrze.

Wskazówki znajdziecie w zakładce Optymalizacja (po aktualizacji w lipcu 2017 – w zakładce Wskazówki). Analogicznie do tych z Facebooka i Twittera, prezentowane informacje podzieliliśmy na trzy kategorie: Do poprawy, Dobra robota! i Informacyjnie oraz kilka obszarów, których uwagi mogą dotyczyć: Treści, Profile, Obsługa klienta, Zaangażowanie, Odbiorcy, Zasięg. Taki podział pomaga odnaleźć to elementy, które wymagają szybkiej reakcji oraz przykładowo takie, które wspierają rozwój naszej społeczności.

Co myślicie o nowych funkcjach? Chętnie poznamy Wasze opinie!

P.S. Zachęcamy też do obserwowania bloga, naszych kanałów w mediach społecznościowych oraz zapisu do newslettera – to jeszcze nie koniec wiosennych nowości!

MIERZ DZIAŁANIA W SOCIAL MEDIA!Zobacz więcej