Twitter Trends Listopad 2015 – trójpodział władzy na polskim Twitterze

Na Twitterze już zima. Profile opublikowały o 9% mniej tweetów niż przed miesiącem, a średnia liczba wpisów na profil zmniejszyła się aż o 11%. Bardzo wzrosła natomiast średnia liczba retweetów, która skoczyła aż o 17, 5% oraz średnia liczba polubień tweetów, która zwiększyła się o ponad 13%. W listopadzie na polskim Twitterze zapanował trójpodział władzy. Andrzej Duda podzielił się sukcesami z Robertem Lewandowskim oraz Dawidem Kwiatkowskim. Co jeszcze działo się na Twitterze w ubiegłym miesiącu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Trójpodział władzy w Twitter Trends

Kolejny miesiąc z rzędu Andrzej Duda na Twitterze nie ma sobie równych. W listopadzie, tak jak w październiku oraz we wrześniu był najlepszy pod względem liczby retweetów na profil oraz liczby polubień tweetów. Z kolei pod względem największej liczby tweetów wśród 10 najlepszych wpisów miesiąca trzy miesiące z rzędu najlepszy był Robert Lewandowski. W minionym miesiącu autorem najlepszego tweeta był właśnie Lewy. Autorem drugiego najpopularniejszego wpisu był z kolei… Duda. Dla odmiany we wrześniu, październiku oraz listopadzie pod względem największej liczby tweetów wśród 100 najlepszych wpisów miesiąca liderem był idol nastolatek – Dawid Kwiatkowski. Obserwujemy walkę wszystkich panów z wypiekami na twarzach, kibicujemy i…analizujemy!

Rywalizacja Andrzeja Dudy i Roberta Lewandowskiego w Twitter Trends

Rywalizacja Andrzeja Dudy i Roberta Lewandowskiego w Twitter Trends

Twitter w hołdzie Paryżowi

Można powiedzieć, że w listopadzie Twitter został niemalże ogłuszony echem zamachów terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu. Hashtag #ParisAttacks był trzecim najczęściej wykorzystywanym hashtagiem miesiąca, użytym ponad 1, 6 tys. razy. Użytkownicy Twittera w listopadzie ponad tysiąc razy użyli także hashtaga #PrayForParis. Również trzy najbardziej interaktywne wpisy miesiąca zawierały reakcję na przerażające doniesienia płynące z Francji. Statystyki wskazują niestety na niepokojący trend. Podczas, gdy różne hashtagi nawiązujące do tragedii, która rozegrała się w Paryżu w ciągu całego miesiąca zostały wykorzystane około 3 tys. razy, hashtag #1DPL, odwołujący się do koncertu zespołu One Direction tylko 17 listopada został dodany do blisko 6 tys. tweetów. 

Twitter Trends Listopad 2015 - najpopularniejsze tweety miesiąca

Twitter Trends Listopad 2015 – najpopularniejsze tweety miesiąca

Przebudzenie hashtagów, czyli Gwiezdne Wojny na Twitterze

Absolutnie uwielbiamy Star Wars! Z apetytem rozbudzonym opublikowanym niedawno trailerem nowej części sagi, postanowiliśmy przyjrzeć się, jaką popularnością na Twitterze cieszyły się w ostatnim czasie hashtagi nawiązujące do Star Wars. Sprawdziliśmy również, czy fani Gwiezdnych Wojen równie silnym uwielbieniem pałają do innych filmów z gatunku science fiction. Okazało się, między innymi, że obserwujących Star Wars zupełnie nie interesuje Star Trek, ale lubią filmy Marvela. Zobacz, co jeszcze odkryliśmy.

Wspólne zainteresowania fanów Star Wars i innych filmów science fiction

Wspólne zainteresowania fanów Star Wars i innych filmów science fiction

Mierz działania na Twitterze w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Analityka Instagrama w Sotrenderze

Komunikacja wizualna stale zyskuje na znaczeniu, a dla wielu marek Instagram staje się powoli drugim po Facebooku najpopularniejszym medium. Dlatego też Sotrender, oprócz analityki Facebooka, Twittera oraz YouTube, umożliwia obecnie również analizę wyników właśnie instagramowych profili.

Panel analityki Instagrama w Sotrenderze

Panel analityki Instagrama w Sotrenderze

Oprócz pomiarów standardowych danych takich jak zasięg, liczba aktywności czy najbardziej interaktywne treści, Sotrender pozwala także analizować skuteczność użytych na Instagramie hashtagów. Jak tylko przeczytacie najnowsze wydanie Twitter Trends, koniecznie przetestujcie nowe funkcje narzędzia i dajcie znać, jak się podobają! Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie!

Zapraszamy do lektury listopadowego wydania Twitter Trends! 

Do góry
Do góry

Podobne posty