Fanpage Trends Listopad 2015 – Facebook Insights w Fanpage Trends

W listopadzie strony na Facebooku analizowane przez Sotrender opublikowały o niemal 5% postów mniej niż przed miesiącem. O tyle samo mniej procent nowych filmów dodano na kanałach YouTube, natomiast liczba nowych tweetów zmniejszyła się w ubiegłym miesiącu o 9%. Czyżby Polacy jesienią preferowali inne rozrywki, a może media społecznościowe w Polsce niespodziewanie zaczynają tracić zainteresowanie marek? Co jeszcze działo się na Facebooku w minionym miesiącu? Zapraszamy do lektury listopadowego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender i od tego miesiąca wzbogaconego o dane z Facebook Insights!

Najlepsi i najgorsi w listopadzie

Największy, bo wynoszący blisko 10 tys. osób, spadek liczby fanów w listopadzie zanotowała strona Serce i Rozum. Na podium pod względem największej liczby utraconych fanów uplasowały się także strony Spryciarze.pl oraz Frugo, które straciły odpowiednio po 5, 8 tys. oraz 5, 4 tys. zwolenników. Zdecydowanie bardziej szczęśliwy listopad okazał się dla Onet Wiadomości, które polubiło blisko 123 tys. osób. Druga pod względem największej liczby nowych fanów strona w ubiegłym miesiącu to fit.pl, której przybyło ponad 112 tys. zwolenników. Natomiast trzecia z kolei – Costa Coffee powiększyła swoje grono fanów o 97 tys. osób, co stanowiło spektakularny wzrost aż o 66%.

Facebook Insights w Fanpage Trends

Od listopadowego wydania raport Fanpage Trends wzbogaciliśmy o zestawienia statystyk dla 21 wybranych branż przygotowane na podstawie danych z Facebook Insights. Możecie dzięki nim sprawdzić, na jakim poziomie kształtuje się średni bezpłatny zasięg w poszczególnych branżach oraz jaka jest dzienna liczba kliknięć na przeciętnej stronie z kategorii w stosunku do liczby jej fanów. Dowiecie się również, jak wygląda demografia stron z tej kategorii, ile aktywności przeciętnie zbierają publikowane posty oraz jaki zyskują dzienny bezpłatny zasięg. Pozwoli Wam to ocenić, czy osiągane przez Wasze strony wyniki są porównywalne z uśrednionymi wynikami branży, czy też są znacznie lepsze lub może powinniście popracować nad swoją strategią komunikacji.

Uśrednione statystyki dla poszczególnych kategorii - danze z Facebook Insights

Uśrednione statystyki dla poszczególnych kategorii – danze z Facebook Insights

Mierz działania na Facebooku w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Dłuższy to nie znaczy lepszy

Od jakiegoś czasu w Sotrenderze rozprawialiśmy się z najpopularniejszymi mitami, które narosły wokół komunikacji na Facebooku. W listopadzie postanowiliśmy obalić ten dotyczący wpływu długości postów na zaangażowanie, które wywołują. Czy użytkownicy faktycznie wykonują więcej aktywności wobec krótszych postów? Okazało się, że to nieprawda, bowiem posty o długości nieprzekraczającej 40 znaków angażowały mniej użytkowników niż te dłuższe. Chcesz wiedzieć, jakiej długości posty angażowały najskuteczniej? Przeczytaj naszą analizę.

Wpływ długości postów na liczbę aktywności

Wpływ długości postów na liczbę aktywności

Jeszcze lepsze porównanie konkurencji i strategia komunikacji 

W listopadzie dopracowaliśmy również jedną z Waszych ulubionych funkcji narzędzia – porównanie konkurencji. Od teraz możecie zapisać grupy stron do porównywania w przyszłości tak, aby jeszcze szybciej przygotowywać raporty. Zmienił się również główny widok panelu porównania konkurencji, w którym znajdziecie teraz wszystkie najważniejsze wskaźniki. Nowością jest porównanie częstotliwości używania różnych rodzajów postów, dzięki czemu dowiecie się, jaki rodzaj komunikacji jest najpopularniejszy wśród konkurencji oraz całkiem nowe wspólne archiwum postów, w którym znajdziecie posty ze wszystkich porównywanych stron.

Częstotliwość używania poszczególnych typów postów

Częstotliwość używania poszczególnych typów postów

Z kolei nowy moduł strategia komunikacji w Sotrenderze pozwoli Wam skategoryzować publikowane przez Was posty i poznać efektywność poszczególnych kategorii, np. postów produktowych, konkursowych, promocyjnych, itp. Dowiecie się, na którym typie postów powinniście się bardziej skupić, a który otrzymuje zbyt dużo uwagi oraz sprawdzicie, które typy postów najlepiej promować.

Skuteczność postów z poszczególnych kategorii

Skuteczność postów z poszczególnych kategorii

Analizuj Instagram w Sotrenderze!

Od listopada w Sotrenderze bez dodatkowych opłat możecie analizować wyniki Waszych kanałów na Instagramie. Tak jak w przypadku innych kanałów w Sotrenderze, analityka Instagrama pozwala śledzić dane dotyczące zasięgu czy liczby aktywności. Dodatkowo możecie sprawdzić także skuteczność stosowanych na Instagramie hashtagów, zarówno Waszych, jak i konkurencji.

Statystyki hashtagów na Instagramie w Sotrenderze

Statystyki hashtagów na Instagramie w Sotrenderze

Co więcej, w Sotrenderze zobaczycie listę użytkowników, którzy obserwują Wasz profil, a których Wy jeszcze nie macie na liście obserwowanych. Ta opcja jest możliwa jedynie dla profili, dla których posiadacie dane prywatne. Pracowaliśmy nad tą funkcją już od kilku miesięcy, jednak zmiany w API, z którego pobieramy dane skutecznie krzyżowały nam plany jej wcześniejszej premiery. Wiemy, że czekaliście na nią z niecierpliwością, dlatego tym bardziej liczymy na szczere opinie na temat jej funkcjonalności! Przetestujcie analitykę Instagrama w Sotrenderze bez żadnych opłat!

Zapraszamy do lektury listopadowego wydania raportu Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty