W październiku na Facebooku panował spory ruch. Administratorzy stron opublikowali o blisko 5% więcej postów niż we wrześniu. Proponowane przez nich treści były również o blisko 5% bardziej angażujące oraz o 36% częściej udostępniane niż przed miesiącem. Co ciekawe, w październiku najchętniej wybieranym przez administratorów typem posta nie było zdjęcie, a linki, które stanowiły aż 44% wszystkich treści. Niezmiennie jednak zdjęcia angażowały użytkowników Facebooka najbardziej. Co jeszcze działo się na Facebooku w październiku? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender.

Make life harder pokonali polityków w Fanpage Trends

Podczas gdy Twitter aż dudnił od echa powyborczych emocji, patrząc na wyniki stron na Facebooku, można odnieść wrażenie, że w październiku nie odbyły się żadne wybory. Na Facebooku z okołowyborczej gorączki nie skorzystali sami politycy, a blogerzy z Make life harder, którzy zachwycili fanów swoim przesyconym ironią podsumowaniem przedwyborczych obietnic partii. Wpis Make life harder uplasował się na piątym miejscu pod względem interaktywności w kategorii media oraz został najbardziej interaktywnym postem wśród blogów. W efekcie fanpage Make life harder awansował o 45 pozycji w rankingu najbardziej angażujących stron blogów oraz aż o 86 miejsc w zestawieniu najbardziej interaktywnych profili. Wynik wyborów pozwolił się również wybić stronie Nie lubię PIS-u, która skoczyła o 24 miejsca w rankingu najbardziej angażujących stron polskojęzycznych.

Fanpage Trends Październik 2015 - najbardziej interaktywne posty w kategorii media

Fanpage Trends Październik 2015 – najbardziej interaktywne posty w kategorii media

Insight Trends – nowy raport Sotrendera

Dynamika zmian na Facebooku wymusza na administratorach stron elastyczne podejście do prowadzenia komunikacji, które powinno być wypadkową wielu zmiennych. Należą do nich oczywiście specyfika grupy docelowej oraz cel komunikacji, ale przede wszystkim – charakterystyka branży, w której operuje promowana przez nas marka. Aby zapewnić administratorom stron stały dostęp do najbardziej aktualnych danych na temat najbardziej angażujących branż, w październiku zapoczątkowaliśmy nowy cykl raportów – Insight Trends. W raporcie prezentujemy pogłębione statystyki dotyczące demografii, zasięgu, zaangażowania fanów oraz liczby aktywności na stronach należących do poszczególnych branż. Wiedza o średnich wartościach dla każdego ze wskaźników w danej branży pozwoli bardzo łatwo porównać wyniki danej strony z przeciętnymi wynikami innych stron z danego segmentu, by jeszcze skuteczniej ocenić jakość prowadzonej komunikacji. 

Mierz działania na Facebooku w SotrenderzeWypróbuj za darmo!

strony-polskojęzyczne

Cała prawda o komunikacji na Facebooku

W październiku kontynuowaliśmy cykl postów mających na celu obalenie najpopularniejszych mitów związanych z komunikacją na Facebooku. Podpierając się wynikami analiz, rozprawiliśmy się tym samym z opiniami na temat tego, czy częste publikowanie postów irytuje fanów, czy posty ze zdjęciami bardziej przyciągają uwagę odbiorców, czy częste postowanie może pomóc w zwiększeniu zaangażowania na stronie oraz czy fani chętniej angażują się w aktywności związane z postami zawierającymi pytania. Jeśli również macie podobne dylematy, odpowiedzi szukajcie na blogu Sotrendera.

 Zapraszamy do lektury październikowego wydania raportu Fanpage Trends!