Nowy raport Sotrendera – Insight Trends

Od czterech lat wydajemy raporty Fanpage Trends podsumowujące najważniejsze wydarzenia i działania marek na polskim Facebooku. Obserwujemy trendy, opisujemy je, trzymamy rękę na pulsie. Wiemy, że marketing na Facebooku zmienia się dynamicznie, i dlatego wprowadzamy nowe raporty oparte na danych insightowych/pogłębionych. Dowiecie się z nich m.in., które branże najbardziej angażują swoich fanów i jak często promuje się posty. Zapraszamy do lektury raportu Insight Trends przygotowanego przez Sotrender!

Dane w Insight Trends

W nowym raporcie prezentujemy pogłębione statystyki dotyczące demografii, zasięgu, zaangażowania fanów, aktywności. To dane z Facebook Insights, dlatego prezentujemy jedynie zbiorcze raporty dla branż, bez wyszczególniania poszczególnych Stron. Dzięki temu administratorzy profili mogą porównać swój fanpage ze średnią w branży.

Zaangażowanie, zasięg i demografia Sotrn polskojęzycznych - Insight Trends wrzesień 2015

Zaangażowanie, zasięg i demografia Sotrn polskojęzycznych – Insight Trends wrzesień 2015

W nowym raporcie prezentujemy następujące dane:

  • Demografię fanów branży z podziałem na płeć i kategorie wiekowe.
  • Zaangażowanie dzienne, czyli dzienna liczba aktywności (kliknięć w post, polubień, komentarzy i udostępnień), przypadających na 1000 fanów
  • Liczbę aktywności na jeden post (kliknięcia, polubienia, udostępnienia)
  • Średni dzienny zasięg z podziałem procentowym na zasięg organiczny, płatny i wirusowy

Mierz działania na Facebooku w SotrenderzeWypróbuj za darmo!

 

Jak wyglądało porównanie branż we wrześniu?

Porównanie branż - Insight Trends wrzesień 2015

Porównanie branż – Insight Trends wrzesień 2015

Najbardziej angażującą branżą we wrześniu w Insight Trends był sport. Strony w tej kategorii wywoływały najwięcej reakcji, a 86% zasięgu ich postów to zasięg bezpłatny i wirusowy. Taka przewaga może być spowodowana wirusowością wydarzeń sportowych, przede wszystkim wyczynu Roberta Lewandowskiego, o czym pisaliśmy w raportach Fanpage Trends.

Na pierwszym miejscu pod względem udziału bezpłatnego zasięgu uplasowały się Blogi, kategoria opierająca się na silnych społecznościach. Kolejne miejsca zajęły Sport oraz Centra handlowe i Odzież. Co ciekawe, największy odsetek zasięgu płatnego występuje w branży e-commerce oraz IT/Elektonika.

Jeśli chcecie porównać swoją stronę z innymi ze swojej kategorii wielkościowej, zapraszamy na Global Social Facts – nowy projekt Sotrendera.

Zapraszamy do bezpłatnego pobrania raportu Insight Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty