Fanpage Trends Wrzesień 2015 – jesień na Facebooku należy do Lewandowskiej

Początek roku szkolnego, powakacyjny wzrost ilości obowiązków i zmniejszenie ilości wolnego czasu dały się we znaki zarówno użytkownikom Facebooka, jak i administratorom stron. Zarówno jedni, jak i drudzy, nie popisali się w minionym miesiącu imponującą liczbą aktywności. Strony na Facebooku opublikowały o blisko 3% mniej postów niż w sierpniu. Z kolei przeciętny profil zanotował w zeszłym miesiącu o ponad 18% mniej udostępnień wpisów niż miesiąc wcześniej. Co jeszcze działo się na Facebooku w minionym miesiącu? Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender.

Lewandowska goni męża

Niemal co miesiąc w Twitter Trends opisujemy sukcesy, które na społecznościowym boisku osiąga Robert Lewandowski. Niewątpliwie, gdyby piłkarz był uwzględniony także w Fanpage Trends, również rozbijałby bank aktywności. Przypomnijmy, w Fanpage Trends bierzemy pod uwagę polskie strony na Facebooku, czyli takie, które posiadają co najmniej 50% fanów pochodzących z Polski. Strona Roberta Lewandowskiego od bardzo dawna nie spełnia już tego kryterium. Inaczej jest w przypadku strony prowadzonej przez żonę piłkarza – Annę Lewandowską, dietetyczkę i trenerkę prowadzącą bloga Health plan by Ann. Ostatnie dokonania męża, potencjalnie spowodowane bezglutenową i beznabiałową dietą ułożoną właśnie przez Lewandowską, znalazły odzwierciedlenie we wrześniowym raporcie. Post, w którym Lewandowska gratuluje mężowi po zdobyciu 5 bramek w meczu z Wolfsburgiem był, jak nietrudno się domyślić, najbardziej lubianym postem miesiąca.

Fanpage Trends Wrzesień 2015 - najchętniej "lajkowany" post

Fanpage Trends Wrzesień 2015 – najchętniej “lajkowany” post

Poza tym, w minionym miesiącu strona Lewandowskiej była najszybciej rosnącą ze wszystkich analizowanych przez Sotrender stron i zyskała aż 79 tys. nowych fanów, co stanowiło wzrost o 13, 4%. Była także drugą najbardziej angażującą stroną w raporcie, ponieważ w interakcje weszło z nią aż 56% użytkowników, co pozwoliło Lewandowskiej przesunąć się aż o 26 pozycji w zestawieniu najbardziej angażujących stron polskojęzycznych oraz po skoku o 7 miejsc objąć pozycję liderki rankingu najbardziej angażujących profili osobowych. A to pewnie dopiero początek.

Mierz działania na Facebooku w SotrenderzeWypróbuj za darmo!

 

Sotrender obala Facebookowe mity

W październiku postawiliśmy sobie za cel obalenie najpopularniejszych mitów, które narosły wokół komunikacji na Facebooku. Zaczęliśmy od rozprawienia się z opinią, czy rozmiar strony ma znaczenie. Faktem jest, że zwłaszcza w przypadku dużych profili, zasięg organiczny postów jest obecnie bardzo niski, a niepromowane posty docierają przeciętnie jedynie do kilku procent fanów.

Sotrender Blog Myth 1.2 chart

Tak więc w przypadku, gdy strona może pozyskiwać nowych fanów bardzo niskim kosztem, warto ku temu dążyć. Natomiast jeśli mają stać za tym znaczne nakłady finansowe, lepiej zainwestować te pieniądze w tworzenie lepszych treści oraz ich promocję. Więcej na temat znaczenia wielkości profilu możecie przeczytać we wpisie pt. „Facebook myths debunked”. Niedługo wrócimy do Was z argumentami obalającymi kolejny facebookowy mit, a już teraz…

Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania raportu Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty