Twitter Trends Kwiecień 2015 – pod znakiem przedwyborczej gorączki

Kwiecień na Twitterze minął przede wszystkim pod znakiem polityki i nadchodzących wyborów, Celebrity Splash Polska, Justina Biebera oraz (jak zwykle) Dawida Kwiatkowskiego, który, co zaskakuje, nie został autorem najbardziej interaktywnego tweeta miesiąca. Kto go wyprzedził i co jeszcze działo się na Twitterze w minionym miesiącu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Real users Twittera - Twitter Trends kwiecień 2015

Real users Twittera – Twitter Trends kwiecień 2015

Zamaskowany Lewandowski pokonał Kwiatkowskiego

Najbardziej interaktywny tweet miesiąca wysłał w kwietniu Robert Lewandowski. Jego wpis o rehabilitacji na mecz z Barceloną został dodany do ulubionych przez 4, 4 tys. użytkowników Twittera i podany dalej przez 3, 2 tys. twitterowiczów. Najlepszy polski piłkarz prowadzi komunikację zarówno po polsku i po angielsku, dlatego uwzględniamy jego profil w naszych raportach Twitter Trends. Warto zauważyć, że jego tweet o podobnej treści wysłany po polsku zdobył znacząco mniej polubień i retweetów, co może świadczyć o dużej liczbie obserwujących spoza Polski.

Najlepsze tweety - Twitter Trends kwiecień 2015 Sotrender

Najlepsze tweety – Twitter Trends kwiecień 2015

Mierz działania na Twitterze z SotrenderemDowiedz się więcej!

Do wyborów coraz bliżej

Kwiecień to ostatni pełny miesiąc kampanii wyborczej. Kandydaci i ich sztaby wspinali się zatem na wyżyny społecznościowej aktywności. Dobrze widać to na przykładzie Pawła Kukiza i jego profilu na Twitterze. W drugiej połowie kwietnia profil Prezydent Kukiz zaczął często ćwierkać, co przełożyło się na jego wysoką pozycję w rankingach aktywności oraz interaktywności. Treści związane z wyborami odbijały się na Twitterze szerokim echem, o czym świadczy fakt, że trzy z pięciu najlepszych tweetów w tej kategorii to ćwierknięcia kandydatów na najważniejszy urząd w państwie (Pawła Kukiza, Bronisława Komorowskiego oraz Andrzeja Dudy). Nadchodzące wybory są ważnym tematem nie tylko wśród osób zajmujących się polityką. Dziennikarz sportowy i redaktor naczelny portalu piłkarskiego Weszło!, Krzysztof Stanowski opublikował jeden z najbardziej interaktywnych kwietniowych tweetów, w którym znalazł się link do jego cotygodniowego felietonu. Tym razem nie był on poświęcony piłce lecz właśnie sferze publicznej.

Najbardziej angażujące profile polityczne - Twitter Trends kwiecień 2015

Najbardziej angażujące profile polityczne – Twitter Trends kwiecień 2015

Po więcej informacji dotyczących aktywności kandydatów na prezydenta w mediach społecznościowych, nie tylko na Twitterze, ale także na Facebooku oraz YouTube, zapraszamy do drugiej części naszego raportu podsumowującej ostatnią prostą kampanii prezydenckiej w mediach społecznościowych. Znajdziecie ją na naszym blogu, we wpisie pt. “Kampania prezydencka w social media – raport Sotrender”.

#CelebritySplash hitem Twittera

Najczęściej wykorzystywane hashtagi jak zwykle stanowią idealny sposób na podsumowanie najważniejszych wydarzeń całego miesiąca. Zestawienie najpopularniejszych tagów poszczególnych dni kwietnia jednoznacznie pokazuje, jakimi wydarzeniami żyli w tym czasie Twitterowicze. Wbrew pozorom zestawienie nie zostało zdominowane przez hashtagi nawiązujące do kampanii przedwyborczej. I tak początek miesiąca minął pod znakiem muzyki: urodzin Justina Biebera i hashtaga #BieberRoast oraz nawiązań do Rihanny i tagu #riri4life. Nie zabrakło oczywiście Dawida Kwiatkowskiego, którego hashtag #DAWIDKWIATKOWSKIDIARY był najpopularniejszym tagiem 9. i 10. kwietnia, a hashtag #szepcze – ostatniego dnia miesiąca. Na Twitterze dużo mówiło się również o branżowej konferencji Social Media Convent oraz o egzaminie gimnazjalnym. Spośród programów telewizyjnych największą dyskusję na Twitterze wzbudził zdecydowanie Celebrity Splash, a hashtag #celebritysplash był najczęściej używanym hashtagiem aż 4 dni w miesiącu: 4., 11., 18. i 25. kwietnia.

Automatyczne raporty PDF dla Twittera już w Sotrenderze

Już od jakiegoś czasu użytkownicy Sotrendera mogą szybko przygotowywać za jego pomocą automatyczne raporty podsumowujące wyniki stron na Facebooku, a od niedawna – także dla profili na Twitterze. Profesjonalnie wyglądające raporty, idealnie nadające się do wykorzystywania w prezentacjach, można przygotować, wykonując jedynie kilka kliknięć. Wykorzystajcie je, aby w dowolnym momencie raportować działania klientom lub przełożonym. Raporty można dowolnie personalizować, samodzielnie dobierając ich zawartość w zależności od potrzeb oraz zmieniając wygląd. Zapraszamy do korzystania z tej funkcji, ponieważ obok automatycznych wskazówek optymalizacyjnych, to jeden z naszych ulubionych sposobów wykorzystania Sotrendera. A już za kilka dni w narzędziu także automatyczne raporty dla Waszych kanałów na YouTube!

Tymczasem zapraszamy do lektury najnowszego raportu Twitter  Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty