Fanpage Trends Styczeń 2015 – KORWiN na podbój Facebooka

Grudzień ub. roku był miesiącem lekkiego przestoju na Facebooku. Dla odmiany w styczniu wypoczęci użytkownicy Facebooka wykazywali się większą energią, co widać w naszych statystykach – prawie wszędzie odnotowaliśmy wzrosty. Przeciętna strona w styczniu odnotowała 133 lajki pod postami, czyli o 9% więcej niż w grudniu. Analizowane przez nas strony zebrały 24, 2 mln nowych polubień, aż o 220% więcej niż miesiącem. Użytkownicy chętniej komentowali również działalność profili na Facebooku – statystyczny post zebrał nieco ponad 9 komentarzy, tu wzrost wyniósł ponad 8% w stosunku do grudnia. My też wkraczamy w nowy rok z mnóstwem świeżej energii – prezentujemy zupełnie odmienionego Sotrendera z nowym wyglądem, dodatkowymi funkcjami i korzystniejszym cennikiem! Zmienia się także nasza strona główna! Tymczasem zapraszamy do lektury najnowszego raportu Fanpage Trends!

Użytkownicy Facebooka w styczniu 2015

Użytkownicy Facebooka w styczniu 2015

KORWiN po zwycięstwo w internecie

Kongres Nowej Prawicy w styczniu wykluczył ze swoich szeregów dotychczasowego prezesa – Janusza Korwin-Mikkego. Najpopularniejszy polityk na polskim Facebooku postanowił założyć nową formację, twierdząc, że największym kapitałem KNP był on sam. Choć kongres założycielski KORWiNu jeszcze przed nami, partia rozpoczęła działalność w mediach, również społecznościowych. Efekt był natychmiastowy. KNP straciła w styczniu 7% swoich fanów, a profil Partia KORWiN przebojem wdarł się do czołówki rankingu, zdobywając w ciągu pierwszych pięciu dni funkcjonowania 100 tys. fanów. Dzięki temu znalazł się on na szóstym miejscu w rankingu pod względem wielkości profilu w kategorii “Politycy i partie”, wyprzedziwszy największe polskie partie polityczne – Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość. KORWiN mocno angażuje fanów – w zestawieniu pod względem zaangażowania znalazł się również na szóstym miejscu. Sukces nowej inicjatywy odbił się na jej pozostałych liderach, profile Przemysława Wiplera i Konrada Berkowskiego zanotowały duże wzrosty w kategoriach zaangażowania i interaktywności. Z drugiej strony sceny politycznej kolejnym miesiącem wzrostu liczby fanów może pochwalić się Robert Biedroń. Profil urzędującego prezydenta Słupska polubiło w styczniu ponad 13, 2 tys. osób, co dało mu awans do pierwszej dziesiątki największych profili politycznych na Facebooku.

Największe fanpage'e polityczne w styczniu 2015 - Fanpage Trends

Największe fanpage’e polityczne w styczniu 2015 – Fanpage Trends

Zmieniona obsługa klienta w Fanpage Trends

Nie zdziwcie się, widząc wiele zmian w zestawieniach dotyczących obsługi klienta na Facebooku. Od stycznia do rankingów względem procenta udzielonych odpowiedzi wprowadziliśmy próg wynoszący medianę liczby postów użytkowników. Wszystko po to, by uniknąć sytuacji, w której liderami zestawienia zostają strony, odpowiadające na 100% postów użytkowników, czyli np. trzy posty w miesiącu, wyprzedzając strony, które odpowiadają na 70% postów, co dla niektórych profili oznacza np. ponad 10 tys. wpisów.

Przekonaj się, jak Sotrender pomoże Ci poprawić wynikiZałóż konto!

Podsumowanie roku 2014 na Facebooku w Polsce – infografika

W ciągu ubiegłego roku Facebook nadal zyskiwał użytkowników choć tempo ich przyrostu było zdecydowanie wolniejsze niż w poprzednich latach. W 2014 r. zyskał 800 tys. nowych użytkowników, podczas gdy rok wcześniej wzrost ten był dwukrotnie większy. Nadal nie ma jednak mowy o spadku znaczenia komunikacji za pośrednictwem serwisu z Menlo Park. Dlatego też wydajemy co miesiąc Fanpage Trends i poświęcamy wiele uwagi, a w efekcie analiz, również różnym zjawiskom nierozerwalnie związanym z komunikacją na Facebooku, takim jak chociażby zmiany w Edge Ranku, spadki zasięgu czy wpływ używania hashtagów oraz poszczególnych typów postów na zaangażowanie. Te naszym zdaniem najważniejsze, a zarazem cieszące się największą popularnością analizy podsumowaliśmy we wpisie: „Zasięg, zaangażowanie, hashtagi – czego dowiedzieliśmy się o Facebooku w 2014 r.?” Zapraszamy również do obejrzenia infografiki przygotowanej wspólnie z PanWizualny.pl, na której podsumowaliśmy najważniejsze fakty związane z komunikacją na Facebooku w minionym roku.

Demografia użytkowników Faceboka w 2014 roku

Demografia użytkowników Faceboka w 2014 roku

Duże zmiany w Sotrenderze!

W Sotrenderze czas zmian. Ulepszony, przejrzysty i przyjazny Sotrender jeszcze bardziej pomoże Ci poprawić efekty działań na Facebooku, Twitterze i YouTube. Co nowego? Nowy, ładny i przyjazny layout oparty na dwóch rodzajach menu, uwzględniający spójny system pomiaru marketingu w social media, nowe funkcjonalności i trochę porządków w dotychczasowych. Odświeżyliśmy stronę główną. Uprościliśmy system płatności oraz wprowadziliśmy nowy korzystniejszy cennik. Dotychczasowi klienci mogą zdecydować, czy zostają przy dotychczasowej metodzie rozliczeń, czy przechodzą na nowe pakiety. Więcej dowiecie się ze specjalnego wpisu na naszym blogu: Odmieniony Sotrender – sprawdź, jak pomoże Ci poprawić wyniki!

Zapraszamy do lektury styczniowego raportu Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty