Zasięg, zaangażowanie, hashtagi – czego dowiedzieliśmy się o Facebooku w 2014 r.?

Rok 2014 na Facebook upłynął przede wszystkim pod znakiem zmian w Edge Ranku i w konsekwencji spadającego zasięgu organicznego. Ten temat zdominował dyskusję o najpopularniejszym medium społecznościowym, ale nie był jedynym który Sotrender podjął na swoim blogu. W ubiegłym roku pisaliśmy między innymi także o stosunku zaangażowania fanów a typami postów, czy o Facebookowych hashtagach. Zapraszamy do lektury!

Wszystko, co trzeba wiedzieć o spadającym zasięgu organicznym

Zasięg organiczny na Facebooku stale maleje, co więcej, znacząco różni się w zależności od wielkości profilu, a także – w nieco mniejszym stopniu – od typu opublikowanego posta. Jak w tej sytuacji powinni postępować twórcy strategii komunikacji marek w social media? Postanowiliśmy sprawdzić, jak na przestrzeni ostatniego roku zmieniała się wartość zasięgu organicznego, do jakiej części użytkowników docierają obecnie publikowane przez strony treści oraz które typy postów są teraz najbardziej widoczne.

Zasięg a liczba fanów

Zasięg a liczba fanów

Zaangażowanie a typ posta

Badamy skutki zmian EdgeRanku – tym razem pod kątem różnych typów postów: statusów tekstowych, zdjęć, materiałów wideo i linków. Okazało się, że rodzaje postów, które mają największą zdolność do angażowania użytkowników Facebooka, pod względem zasięgu organicznego radzą sobie najgorzej. Dowiedzcie się więcej.

Sotrender Research Insight - Zasięg,  a typ posta

Sotrender Research Insight – Zasięg, a typ posta

Hashtagi na Facebooku: czy marki powinny z nich korzystać?

Użytkownicy Facebooka kochają hashtagi. Dlatego sprawdziliśmy wpływ używania hashtagów na popularność i interaktywnosć postów marek. Zbadaliśmy sto profili amerykańskich i międzynarodowych marek, mających ponad 1 mln fanów. Okazało się, że posty z hashtagami angażują więcej fanów niż te bez nich, ale największe marki starają się używać ich z umiarem. Co jeszcze odkryliśmy? Wpis w języku angielskim.

 chmura

Do góry
Do góry

Podobne posty