Twitter w Polsce – podsumowanie 2014 r. – infografika

W porównaniu z pozostałymi analizowanymi przez Sotrender serwisami społecznościowymi, czyli Facebookiem oraz YouTube, Twitter jest najmniej popularny. Drzemie w nim jednak ogromny potencjał, co dobitnie udowadnia wzrost liczby użytkowników, który w pewnych kategoriach wiekowych wyniósł w ubiegłym roku ponad 100%! W Sotrenderze doskonale zdajemy sobie sprawę z rosnącej roli komunikacji poprzez ćwierkanie, dlatego bacznie obserwujemy Twittera i od lipca ub.r. publikujemy co miesiąc raporty Twitter Trends. Twitterowi poświęcamy także coraz więcej analiz i raportów. Te najlepsze i najciekawsze przypominamy we wpisie “Hashtagi, zdjęcia i wskazówki – czego dowiedzieliśmy się o Twitterze w 2014 r.”. Co działo się na Twitterze w minionych 12 miesiącach? Zapraszamy do obejrzenia infografiki, którą przygotowaliśmy wspólnie z panwizualny.pl. Dowiecie się z niej, jakie były najpopularniejsze hashtagi, kto najczęściej ćwierkał, czyje tweety budziły najwięcej emocji oraz czym charakteryzuje się Twitter w Polsce.

 Wbrew obiegowym opiniom Twitter w Polsce nie jest portalem zdominowanym przez polityków, ani przez media, choć oczywiście to właśnie one tweetują najczęściej.  Najwięcej aktywności użytkowników wywołują profile znanych osób, takich jak Robert Lewandowski czy Dawid Kwiatkowski. Choć najlepszy polski piłkarz ćwierka rzadko, każdy jego tweet odbija się szerokim echem. Natomiast Dawid Kwiatkowski zbudował bardzo silną bazę obserwujących, którzy chętnie udostępniają i dodają do ulubionych każdy tweet swojego idola. Wśród profili wywołujących najwięcej reakcji użytkowników znajdziemy również Saszan – artystkę o statusie podobnym do Dawida Kwiatkowskiego – czy Krzysztofa Stanowskiego, twórcę i redaktora naczelnego portalu piłkarskiego Weszło! Jak już pisaliśmy, w częstotliwości wysyłania tweetów nie mają sobie równych media, rekordzista, TVN24 w ubiegłym roku zaćwierkał prawie 22 tysiące razy. Przełożyło się to na wzrost popularności, profil zyskał 55% obserwujących.

Gdyby spojrzeć jedynie na najpopularniejsze tweety, doszlibyśmy do wniosku, że polscy twitterowicze to przede wszystkim fani sportu. 7 z 10 najbardziej angażujących postów odnosi się do tej dziedziny życia. Hashtagi pokazują jednak inny obraz, sport schodzi na dalsze miejsce, a wśród najpopularniejszych tematów pojawia się muzyka, konflikt na Ukrainie czy Warszawa.

Zapraszamy do obejrzenia całej infografiki podsumowującej 2014 r. na Twitterze w Polsce!

Infografika

Rok 2014 na Twitterze – Infografika

 

Analizuj działania na Twitterze za pomocą SotrenderaZałóż konto!

Zapraszamy również do obejrzenia infografik podsumowujących rok 2014 na Facebooku oraz YouTube:

Facebook w Polsce – podsumowanie 2014 r. – infografika

YouTube w Polsce – podsumowanie 2014 r. – infografika

Do góry
Do góry

Podobne posty