Ostatnie 12 miesięcy to czas dynamicznego rozwoju Twittera w Polsce. Dlatego właśnie w połowie roku 2014 na polskim rynku zadebiutowały raporty Twitter Trends, a Sotrender w jeszcze większym stopniu poświęcił się analityce tego medium. W ubiegłym roku treści wizualne stały się istotną częścią komunikacji na Twitterze – sprawdziliśmy, jak bardzo. Jednocześnie radziliśmy, jak skutecznie korzystać z hashtagów oraz jak je tworzyć, by przynosiły jak najwięcej korzyści. Odpowiadając na potrzeby rynku, wprowadziliśmy również wskazówki dotyczące korzystania z tego serwisu, dzięki którym można łatwo zweryfikować efektywność swoich działań na Twitterze. Zapraszamy do lektury!

Jak używać hashtagów na Twitterze?

Nie sposób wyobrazić sobie Twitter bez hashtagów – to podstawowy sposób komunikacji i wyróżniania tematyki tweetów. Pomagają również w zdobywaniu zasięgu wśród użytkowników. Specyfika Twittera powoduje, że nie istnieją uniwersalne hashtagi, z których każdy użytkownik może z powodzeniem korzystać. Istnieją rozmaite strategie i zasady rządzące używaniem hashtagów przez marki i właśnie o nich przeczytacie w tym wpisie. Wpis w języku angielskim.

Copyright Troy Holden (@troy) for Twitter,  Inc.

Copyright Troy Holden (@troy) for Twitter, Inc.

Zdjęcia na Twitterze

W ubiegłym roku Twitter wprowadził możliwość podglądu linkowanych zdjęć z pic.twitter.com i filmów z  Vine’a. Postanowiliśmy dowiedzieć się, czy ta nowość wpłynęła na popularność tweetów, jak trendują się wpisy z obrazkami, a jak te z filmami. Okazało się, że tak „podrasowane” wpisy mają średnio 97% więcej reetweetów i aż o 135% więcej dodań do ulubionych. Wpis w języku angielskim.

How using pic.Twitter.com in tweets impacts the retweet rate

How using pic.Twitter.com in tweets impacts the retweet rate

Usprawnij swoje działania na Twitterze 

Jak usprawnić swoje działania na Twitterze? W ubiegłym roku wprowadziliśmy nowe narzędzia do mierzenia Twittera i poradniki, dzięki którym dowiecie się, jak skutecznie korzystać z tego serwisu społecznościowego. Wpis w języku angielskim.

Sotrender's automated tips will boost your Twitter performance

Sotrender’s automated tips for Twitter