FanpageTrends Maj 2014 – Donatan i Cleo detronizują Chodakowską

Maj na Facebooku w Polsce minął pod znakiem Dnia Matki. To właśnie 26 maja administratorzy opublikowali najwięcej wpisów. Jednocześnie 21% wszystkich postów z tego dnia dotyczyło właśnie święta mam. W majowych rankingach detronizacja. Po występach w konkursie Eurowizji popularność Donatana i Cleo poszybowała w górę tak mocno, że autorzy hitu “My Słowianie” pozbawili najpopularniejszą w Polsce trenerkę pierwszego miejsca w rankingu pod względem liczby zaangażowanych, które zajmowała od dwóch miesięcy. Co jeszcze w rankingach? Zapraszamy do lektury majowego wydania raportu FanpageTrends!

Chodakowska bez korony dla najbardziej angażującej w FanpageTrends

…ale jednak ciągle na podium. Donatan i Cleo w rankingu najbardziej angażujących stron zanotowali naprawdę gigantyczne wzrosty i awansowali odpowiednio o 84 i 62 pozycje. Imponujący jest również majowy wzrost liczby fanów autorów teledysku najchętniej wyświetlanego na YouTube. Donatanowi przybyło ponad 248 tys. zwolenników, a Cleo zyskała ponad 452 tys. nowych fanów. Muzycy zyskiwali więc odpowiednio ponad 8 tys. oraz ponad 14, 5 tys. polubień dziennie. Dla porównania, stronie Serca i Rozumu, która zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby fanów, każdego dnia przybywało “tylko” 120 nowych sympatyków. Na trzecim miejscu pod względem największej zmiany liczby fanów uplasował się w maju Janusz Korwin-Mikke, który zyskał blisko 130 tys. zwolenników. Chodakowskiej na pocieszenie przypadło 1. miejsce w rankingu średniej dziennej osób, które o tym mówią.

Najbardziej angażujące strony w FanpageTrends

Najbardziej angażujące strony w FanpageTrends

Customer service na Facebooku – najszybsi w 2 minuty

Jak co miesiąc na infografice poprzedzającej FanpageTrends przedstawiamy strony, które w minionym okresie najszybciej odpowiadały na pytania użytkowników opublikowane na ich profilu. Już od pewnego czasu z każdym nowym miesiącem wydaje nam się, że szybciej odpowiadać się już nie da, jednak operatorzy telekomunikacyjni uparcie wyprowadzają nas z błędu. W maju przekroczyli kolejną granicę. Plus na posty użytkowników odpowiadał po niecałych 3 minutach od opublikowania. Serdecznie gratulujemy!

Najszybciej komentujący w FanpageTrends

Najszybciej komentujący w FanpageTrends

A dla wszystkich, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta na Facebooku zapraszamy do testowania Sotrendera, w którym oprócz zakładki umożliwiającej analizowanie czasu odpowiedzi oraz procenta postów, na które zareagowaliśmy, już niedługo będzie można znaleźć automatyczne wskazówki wskazujące aspekty, które wymagają poprawy.

Sotrender Research Insight – płacimy więcej, ale angażujemy mniej

W maju na Facebooku w Polsce zarejestrowaliśmy ponad 17 mln nowych polubień profili. Ponadto użytkownicy ponad 52 mln razy kliknęli w “Lubię to”, dodali 5 mln komentarzy oraz napisali na stronach ponad 248 tys. postów. Analizy Sotrendera są jednak nieubłagalne, zaangażowanie użytkowników spada, a stronom coraz trudniej jest dotrzeć do nich z bezpłatną komunikacją chociaż bardzo się starają. W ubiegłym miesiącu najpopularniejsze posty aż 54% stron zawierały zdjęcia, które stosunkowo najłatwiej angażują użytkowników. Jednak w maju, w porównaniu do grudnia br., posty zobaczyło o 5% więcej fanów. Nie ma tu jednak powodów do radości – u źródeł leży zasięg płatny, który po raz pierwszy na przełomie stycznia i lutego przewyższył zasięg organiczny. Jego wzrost nie oznacza jednak wzrostu przeciętnego zaangażowania. Więcej o zmianach zasięgów i zaangażowania w czasie przeczytacie w najnowszym wydaniu Sotrender Research Insight!

Zasięg i zaangażowanie - zmiany w czasie

Zasięg i zaangażowanie – zmiany w czasie

Aktywny maj w Sotrenderze

Wiosenne dni spędzaliśmy na konferencjach, wykładach i rozwijaniu naszego narzędzia. Pojawiliśmy się na Konferencji Sektor 3.0. Technologie w organizacjach pozarządowych w Warszawie oraz na infoShare w Gdańsku. Swoje stoisko mamy również na Międzynarodowych Targach Poznańskich, podczas których prezentowaliśmy Sotrendera na Powszechnej Wystawie Krajowej z okazji 25-lecia wolnej Polski. Nasze stoisko znajdziecie w Strefie Start Up, poświęconej “najbardziej oryginalnym pomysłom młodych firm, które dziś stawiają pierwsze kroki, w przyszłości mogą jednak stać się filarem polskiej gospodarki.” Jesteśmy bardzo dumni, że możemy tam być!

Zobacz naszą prezentację z wykładu na Akademii Biznesu

Zobacz naszą prezentację z wykładu na Akademii Biznesu

Sotrender to jednak nie tylko konferencje i targi, ale również działalność edukacyjna. W maju dla ngo.pl przeprowadziliśmy seminarium na temat zasięgu w social media, które możecie obejrzeć na stronie wiadomości.ngo.pl. Poprowadziliśmy również wykład na warszawskiej Akademii Biznesu, podczas którego opowiadaliśmy m.in. o ziemniakach i wyjaśnialiśmy, jak się one łączą z zaangażowaniem i zmianami zasięgu. Prezentację z naszego wykładu znajdziecie na slideshare.net/FanpageTrender.

Zapraszamy do lektury majowego wydania FanpageTrends!

Do góry
Do góry

Podobne posty