YouTubeTrends Maj 2014 – Interactivity Index dla YouTube w raporcie

W piątym wydaniu raportu YouTubeTrends prawdziwa rewolucja! Oprócz nowej kategorii, do raportu dołączyliśmy również nowe zestawienia, tym razem prezentujące wyniki Interactivity Index kanałów z poszczególnych kategorii. Zapraszamy do lektury majowego raportu YouTubeTrends!

Maj na YouTube bardzo pozytywny

W maju, podobnie jak w kwietniu, przeciętny kanał na YouTube opublikował 12 filmów, które w ciągu 31 dni ubiegłego miesiąca użytkownicy wyświetlili średnio 19 tys. razy. Jak się okazało, w maju znacznie bardziej opłacało się publikować filmy w weekendy. Materiały, które zostały dodane w dni wolne od pracy wyświetlane były średnio ponad 21, 5 tys. razy, natomiast te dodane w dni powszednie 13, 8 tys. razy. Słońce najwyraźniej pozytywnie nastroiło widzów przed komputerami, ponieważ na temat obejrzanych materiałów udzielili 21 razy więcej pozytywnych niż negatywnych opinii.

Cleo królową YouTubeTrends

Po raz kolejny tytuł najlepszego materiału dodanego w danym miesiącu przypadł teledyskowi Donatana i Cleo. Wideo do utworu “Slavica”, dodane w połowie miesiąca, zanotowało blisko 6 mln wyświetleń. Film, który zanotował w ubiegłym miesiącu najwyższą liczbę zarówno pozytywnych, jak i negatywnych ocen, zostawił daleko w tyle pozostałą dwójkę, czyli skecz kabaretu “Ani mru mru” oraz wideo AbstrachujeTV.

YouTubeTrends - najlepsze wideo miesiąca

YouTubeTrends – najlepsze wideo miesiąca

Jednocześnie mamy do czynienia z interesującą sytuacją. Po raz pierwszy w historii YouTubeTrends najpopularniejsze filmy dodane do serwisu w ubiegłym miesiącu, były jednocześnie najlepszymi ze wszystkich opublikowanych przez kanały znajdujące się w naszej bazie.

YouTubeTrends na sportowo

Pogoda coraz bardziej sprzyja aktywności fizycznej, toteż do raportu postanowiliśmy dodać wyniki kanałów sportowych. Największe kanały w tej kategorii to Legia Warszawa, IDOSK8.COM oraz KSW. Laureaci pierwszego oraz trzeciego miejsca pod względem liczby subskrybentów znaleźli się również na podium pod względem liczby odsłon.

Sport w YouTubeTrends

Sport w YouTubeTrends

Nie można zauważyć, że kanał KSW osiąga godne pozazdroszczenia rezultaty również w innych konkurencjach: pod względem liczby odsłon w przeliczeniu na subskrybenta, liczby komentarzy czy najwyższej oceny sumarycznej.

YouTube Interactivity Index debiutuje w YouTubeTrends

W majowym raporcie po raz pierwszy przedstawiliśmy rankingi pod względem YouTube Interactivity Index, czyli autorskiego wskaźnika Sotrendera, który Czytelnicy naszych raportów doskonale znają już z raportów FanpageTrends. W przypadku YouTube Interactivity Index ma oczywiście inne wagi. Składa się na niego suma ocen pozytywnych i negatywnych oraz sześciokrotność liczby komentarzy. Tak jak w odniesieniu do Facebooka, stworzyliśmy również Relative Interactivity Index. Dla YouTube składa się na niego suma ocen pozytywnych i negatywnych oraz sześciokrotność liczby komentarzy podzielona przez liczbę odsłon kanału i przemnożona przez współczynnik wynoszący 10 tys. Najlepszy, pod względem YouTube Interactivity Index, w maju był kanał Polski Pingwin. Miał on największą liczbę ocen pozytywnych, a pod względem liczby komentarzy, przegrał w ubiegłym miesiącu tylko z kanałami Blowek, który miał 445 komentarzy mniej i reZigiusz, który odnotował 1 948 komentarzy mniej. Jeśli chodzi o liczbę ocen negatywnych, Polski Pingwin zajął 10. miejsce, przegrywając m.in. z kanałami Twój Ruch, Dawid Kwiatkowski czy VoiceOfPolandTVP.

Analizuj z nami Twój kanał YouTube!

Pamiętajcie, że ruch na kanałach YouTube możecie analizować za pomocą Sotrendera! Jeśli tylko macie w abonamentach wolne profile, Sotrender pomoże Wam śledzić na bieżąco zmianę liczby subskrybentów, odsłon, komentarzy, oceny użytkowników, jak również wybrać najlepsze materiały i podejrzeć, jakie wyniki osiąga Wasza konkurencja.

Analizy YouTube w Sotrenderze

Analizy YouTube w Sotrenderze

Jeśli chcielibyście zobaczyć w rankingach kanał, którego nie wzięliśmy pod uwagę lub nie macie już wolnych miejsc w abonamentach, a chcielibyście przekonać się, jak Sotrender analizuje YouTube, piszcie do nas na trends@sotrender.com, wpisując w temacie YouTube.

Zapraszamy do lektury majowego wydania YouTubeTrends!

Do góry
Do góry

Podobne posty