Fanpage Trends, czyli czerwiec w Domu i Ogrodzie

Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends, w którym przedstawiamy szczegółowe wyniki polskich stron na Facebooku. W czerwcowym wydaniu uwzględniliśmy statystyki stron już z 40 kategorii. Dodatkowo raport zawiera komentarze blisko 40 ekspertów, śledzących działania polskich marek na Facebooku.

Co nowego w Fanpage Trends

Dom i ogród to już 40. kategoria, której postępy w facebookowej komunikacji możecie obserwować w raporcie Fanpage Trends. Zdecydowanym liderem pod względem wielkości w tym rankingu jest IKEA.pl, z kolei strona serwisu internetowego Architektura Wnętrz ma najwięcej zaangażowanych fanów i Osób, które o tym mówią oraz najwyższy wynik Interactivity Index.

Ciekawostką jest wynik liczby zaangażowanych strony pośrednika nieruchomości Home Broker. Strona zaangażowała w czerwcu ponad 70 tys. osób, plasując fanpage na 7. miejscu rankingu zaangażowanych wśród wszystkich polskich stron komercyjnych – czyli o ponad tysiąc miejsc wyżej niż w poprzednim zestawieniu. Zaangażowanie 70 tys. fanów to nie lada osiągnięcie dla strony marki lub firmy. Tyle samo użytkowników udało się zachęcić do aktywności Mc Donald’s Polska. Drugim sukcesem strony Mc Donald’s jest przekroczenie liczby miliona fanów, które w czerwcu świętował również Tymbark.

tymbark

Fakt, że marketing na Facebooku nie jest tylko dla koncernów, pokazują rankingi NGO. Strona akcji Kolorujemy wzrosła ponad czterokrotnie, zdobywając w czerwcu aż 100 000 fanów – prawie tylu, ilu pozyskał w tym miesiącu Robert Lewandowski. Zaangażowała ponad 22 tysiące ludzi i zdecydowanie króluje w rankingu Osób, które o tym mówią. Cieszymy się, że możemy pomagać również takim pożytecznym akcjom.

Uwagę zwraca także vloger SA Wardęga, którego jeden zabawny film przyniósł potężne efekty. Fanpage wzrósł dwukrotnie i wskoczył na trzecie miejsce wśród blogów, jednocześnie zajmując pierwsze miejsca pod względem Interactivity Index i Osób, które o tym mówią. Post zawierający filmik Wardęgi zajmuje czwarte miejsce pod względem interaktywności wśród wszystkich polskich postów. Co ciekawe, ten sam post udostępniony przez Rap Cytaty osiągnął niewiele niższy wynik, plasując się na piątym miejscu tego samego rankingu.

#Szał na #Hashtagi

Zdecydowanie najważniejszą zmianą wprowadzoną w czerwcu na Facebooku był debiut hashtagów. Funkcja #hashtagów na Facebooku jest podobna, jak w przypadku Twittera – pozwalają one na bieżące śledzenie interesujących nas wątków, przy założeniu, że dany użytkownik ma dostęp do postów oznaczonych jako publiczne oraz tych od znajomych . Dla marketerów oznacza to jeszcze łatwiejsze identyfikowanie konwersacji na temat ich produktów czy marek. Od dziś piszemy więc #FanpageTrends!

PRISM

Ostatni miesiąc dostarczył internautom powodów do rozmów i niepokoju za sprawą ujawnienia przez Edwarda Snowdena faktów o szpiegowskim programie rządu USA PRISM. Użytkownicy mediów społecznościowych byli uspokajani przez korporacje oświadczeniami, że NSA nie ma bezpośredniego dostępu do baz serwisów, a informacje o użytkownikach są starannie chronione i udostępniane w określonych przypadkach na żądanie instytucji. Jak odniósł się do sprawy Facebook możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu oraz w poście samego Marka Zuckerberga.

Jesus Daily

JesusDaily1W Sotrenderze czerwiec minął pod znakiem opracowania na temat najbardziej interaktywnej strony na Facebooku – Jesus Daily – i związanego z tym naszego małego sukcesu. Artykuł Sotrendera znalazł się na liście publikacji o Jesus Daily obok takich mediów jak The New York Times, US News, CNN, ABC News czy Time.com. Tymczasem już za kilka dni zapraszamy do lektury wywiadu z Aaronem Taborem, który wspólnie z moderatorem i designerem oraz 5 tys. wolontariuszy prowadzi tą największą na świecie internetową społeczność religijną.

Legia mistrzem, a Lewandowski…

Czerwiec to także Mistrzostwo Polski Legii, która okazała się najlepsza na boisku, ale… niekoniecznie na Facebooku. Na tym polu warszawski klub nadal ma wiele do nadrobienia względem swojego największego rywala, nie tylko w społecznościach, czyli Lecha Poznań. Tymczasem jeden z najpopularniejszych obecnie polskich piłkarzy, Robert Lewandowski, wciąż zyskuje na Facebooku całe rzesze nowych fanów, których liczba wzrosła w ubiegłym miesiącu aż o ponad 100 tys. Choć jest to zaledwie 1/7 zeszłomiesięcznego sukcesu, który wyniósł go na 1. miejsce kategorii sport, to tempo wciąż jest imponujące.

Kto ćwierka najgłośniej

W Fanpage Trends znów dokładnie prześwietliliśmy Facebooka, a w międzyczasie, w ramach poszerzania obszaru zainteresowań, opublikowaliśmy pierwsze zestawienia dla profili na Twitterze. Na warsztat wzięliśmy dziennikarzy i media. W rankingu mediów górują MTV Polska z 270 tys. obserwujących, razem z TVN24, który obserwuje już prawie 260 tys. użytkowników. Wśród dziennikarzy zdecydowanie najpopularniejszy jest prowadzący w TVN 24 pasmo “Wstajesz i wiesz”, Jarosław Kuźniar. Dokładne wyniki analiz możecie znaleźć na blogu. Kolejne opracowania już niedługo, dlatego stay tuned!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty