Facebook Trends marzec 2024 – stare kontra nowe

Mamy nadzieję, że mieliście już okazję rozgościć się na naszym nowym blogu. 😊

W marcu na Facebooku, podobnie jak na Instagramie, internauci z euforią przyjęli wiadomość o awansie polskiej reprezentacji do Euro 2024. Z kolei profile TVNu odnotowały jeszcze bardziej imponujące awanse niż w lutym, a dwa posty stacji uplasowały się wśród 15 najlepszych postów miesiąca na całym Facebooku. Tym razem obydwa dotyczyły trwającej edycji Mam Talent.

Co jeszcze działo się na platformie w minionym miesiącu?

Zapraszamy na raport Facebook Trends marzec 2024!

Wspomnienie starych dobrych czasów

Niespodziewanie, najlepszy post miesiąca w kategoriach Osoby i Polityka opublikowała Henryka Krzywonos-Strycharska – Sygnatariuszka Gdańskich Porozumień Sierpniowych 1980 r.

Wideo zrepostowane z tiktokowego profilu @patt_official to ponaddwuminutowy materiał, w którym autor przedstawia i przypomina, jak wyglądało dzieciństwo kilkadziesiąt lat temu.

facebook marzec 2024 najlepsze posty

Najlepsze posty na Facebooku w kategorii Osoby | marzec 2024

Materiał wywołał ogromne zaangażowanie – facebookowicze udostępnili go dalej ponad 24 tys. razy.

Choć część osób podzielało zachwyt nad dawnymi czasami, inni komentujący mieli zupełnie inne zdanie na temat lat swojej młodości. W komentarzach przeczytać możemy wiele kontrastujących opinii i wspomnień, zarówno “tak było, cudowny czas”, jak i “sporo przekłamań i fałszywej nostalgii w tym filmiku”.

Nie mniej jednak, dzięki repostowi materiału, profil pani Henryki awansował do TOP20 profili z największą liczbą aktywności użytkowników w kategorii Politycy.

Zacznij analizować swoje działania na Facebooku

Lokalne miejsca, ogólnopolski rozgłos

Nowy profil w naszej bazie, Kawiarnia Kociak – legenda Poznania, od razu szturmem zajął pozycję lidera w zestawieniu Aktywni użytkownicy w kategorii Kawiarnie.

facebook marzec 2024 kawiarnie aktywności kociak

Profile o największej liczbie aktywności użytkowników w kategorii Kawiarnie | marzec 2024

W minionym miesiącu właściciele kawiarni chętnie angażowali się społecznie, m.in. w pomoc seniorom w okresie przedświątecznym. Takie treści zazwyczaj dobrze się niosą i zdobywają zaangażowanie. Tak też było w tym przypadku. 

Sześć z ośmiu najlepszych postów miesiąca w kategorii Kawiarnie zostało opublikowanych właśnie na profilu Kociaka

facebook marzec 2024 kawiarnia kociak

Najlepsze posty na Facebooku w kategorii Kawiarnie | marzec 2024

Przeglądając nasze marcowe raporty Trends nie sposób było nie dostrzec też ważnego wydarzenia w życiu warszawiaków. Mowa oczywiście o otwarciu nowego mostu pieszo-rowerowego, którzy połączył Śródmieście z Pragą Północ. 

Post na profilu Miasta Stołecznego Warszawy z informacją o otwarciu mostu był najbardziej angażującym postem w kategorii Miasta na Facebooku. 

facebook warszawa nowy most

Najlepsze posty na Facebooku w kategorii Miasta | marzec 2024

Z kolei na Instagramie podobny post @miasto_warszawa był czwartym najlepszym postem miesiąca w kategorii Miejsca. Duże zaangażowanie odnotowaliśmy również pod instagramowym postem Rafała Trzaskowskiego, który wybrał się z żoną na spacer nowym mostem.

Stabilny CPM, CPC idzie w górę

Średni CPC, który miesiąc temu osiagnął najniższą wartość na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy, w marcu wzrósł o 12 groszy i osiągnął wartość 90 groszy.

średni cpc na facebooku w marcu 2024

Z kolei średni CPM utrzymuje się na niezmienionym poziomie i wciąż nie przekracza 3 zł, choć powoli zbliża się do tej wartości.

W marcu wyniósł bowiem 2 zł 97 gr (w lutym 2 zł 88 gr).

Facebook Trends marzec 2024 

Jak w minionym miesiącu radziły sobie prowadzone przez Was, lub interesujące Was, profile facebookowe?

Sprawdzicie w pełnej edycji raportu Facebook Trends marzec 2024.

Do góry
Do góry

Podobne posty