Facebook Trends maj 2023 – w rytmie bieżących wydarzeń

Nie jest niczym nowym, że najbardziej angażujące treści w social media dotyczą bieżących wydarzeń. W maju miało to bardzo duże odzwierciedlenie w najbardziej angażujących postach w wielu kategoriach. Choć wiele z nich nie wieściło dobrych informacji, udało nam się wyłapać także te bardziej pozytywne i budujące.

Nie przedłużając, zapraszamy na raport Facebook Trends maj 2023

Drastyczny spadek wydatków na reklamę

Zacznijmy jednak od przyjrzenia się wydatkom reklamowym w ekosystemie Meta, które w minionym miesiącu zaczęły drastycznie spadać. Choć już miesiąc temu pisaliśmy o zmniejszających się budżetach reklamowych, a co za tym idzie, wydatkach na reklamę, w maju spadek ten był ponad dwukrotny.

wydatki na reklamę na facebooku maj 2023

Jak czytać wykres? Wartość 100 oznacza najwyższą wartość wydatków na przestrzeni roku. Wartość 50 oznacza, że wysokość wydatków w danym miesiącu była dwukrotnie mniejsza.

Sytuacja ekonomiczna ewidentnie zmusza firmy do rezygnowania z płatnych działań reklamowych, a w najbliższych, wakacyjnych, miesiącach, raczej nie możemy spodziewać się odwrócenia tego trendu.  

Z kolei reklamodawcy, który kontynuowali działanie w obszarze kampanii reklamowych, w maju ponosili koszty za CPC i CPM zbliżone do poprzedniego miesiąca. Średnia wartość wskaźnika CPC wynosiła 82 gr (w kwietniu 83 gr), a CPM – 6 zł 23 gr (w kwietniu 7 zł 3 gr).

Marki w rytmie krejza

Eurowizja oraz występ polskiej reprezentantki podczas konkursu był, bez większego zaskoczenia, wydarzeniem, do którego marki chętnie nawiązywały w swojej komunikacji.

Marketerzy, szczególnie prowadzący brandy z segmentu Handel i FMCG, chętnie wykorzystywali w swoich postach chwytliwy tekst utworu. 

Jednymi z bardziej angażujących postów zawierających odesłania do hitu Blanki Stajkow były posty opublikowane na profilu Żabki oraz Kauflanda, które zgromadziły odpowiednio 17 tys. i 9 tys. reakcji. 

bejba krejza eurowizja facebook post żabka

Najlepsze posty w kategorii Markety i sklepy sieciowe na Facebooku | maj 2023

Matka to siła

Jednym z ważniejszych majowych świąt był Dzień Matki, który marki również chętnie wykorzystywały w swojej komunikacji. 

Na profilu Mamadu opublikowano spot przygotowany właśnie z tej okazji. Wystąpiły w nim znane influencerki i celebrytki, m.in. Małgorzata Rozenek, Roma Gąsiorowska, Joanna Przetakiewicz, czy Lili Antoniak, w którym jednoczą się z innymi kobietami-matkami. Celem materiału było podkreślenie, że wszystkie matki doświadczają podobnych trudów i emocji.

Wideo było drugim najlepszym postem w kategorii Media – Rodzicielstwo, a na profilu marki odnotowaliśmy przyrost zaangażowania o 75% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. 

mamadu post facebook dzień matki rozenek

Najlepsze posty w kategorii Media – Rodzicielstwo na Facebooku | maj 2023

Facebook Trends maj 2023 

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy do sprawdzenia pełnego wydania raportu Facebook Trends, a także majowego raportu Instagram Trends

 

Do góry
Do góry

Podobne posty