Szokujące, chwytające za serce, oburzające… takie posty zyskiwały największe zaangażowanie na Instagramie w marcu. Udostępniane przez największe profile, jak i zwykłych użytkowników, stawały się viralami – część z nich prawdopodobnie zupełnie niespodziewanie.

Czego dotyczyły? Tego dowiecie się z marcowego raportu Instagram Trends.

Na Wasze prośby, w tym wydaniu Trendsów pojawiła się także kolejna nowa kategoria – Marketing i PR.

Najbardziej angażujące wiadomości 

Przy okazji raportu Facebook Trends nie raz pisaliśmy o świetnych wynikach profilu Konflikty i katastrofy światowe, prowadzonego przez Łukasza Boka.

Tym razem, jego instagramowy cykl postów #ZłoNaBok, już trzeci miesiąc z rzędu totalnie zdominował kategorię Wiadomości i informacje. W marcu, cztery najlepsze posty miesiąca zostały opublikowane właśnie na profilu @lukaszbok_kiks.

Najbardziej angażujący post związany był z Międzynarodowym Dniem Kobiet, a trzy kolejne należały do cyklu #ZłoNaBok.

Pozostając przy tytułowych informacjach ze świata, nie możemy nie wspomnieć o poście, który pod koniec marca obiegł niemalże cały Instagram.

Mowa o poście opublikowanym na profilu @dziennikarz_dla_klimatu, który zawierał szokującą informację o planowanym utworzeniu pierwszej na świecie komercyjnej hodowli ośmiornic.

Post, w którym autor zachęca także do podpisania petycji mającej na celu wyrazić sprzeciw wobec stworzenia takiej hodowli, zdobył niespełna 10 tysięcy polubień i ponad 400 komentarzy. Był to jednocześnie najbardziej angażujący post w kategorii Ekologia.

ośmiornice dziennikarz dla klimatu

Najbardziej angażujący post w marcu 2023 na Instagramie w kategorii Ekologia

Marzec miesiącem kobiet 

Choć organizacji pozarządowych jest mnóstwo, a ich zakres działania dotyka wielu różnych obszarów naszego życia, kategoria NGO w marcu została zdominowana przez tematy typowo kobiece.

Aborcja, bezdzietność, endometrioza, czy macierzyństwo to tematy, które w minionym miesiącu jeszcze mocniej niż zwykle rozbrzmiewały na instagramowych profilach organizacji NGO.

Najbardziej angażujące treści, dotykające tych zagadnień, opublikowano na profilu @strajk_kobiet oraz @aborcyjnydream. Jednocześnie były to dwa profile z największą łączną liczbą aktywności w całym miesiącu.

liczba aktywności na profilach ngo, marzec 2023 instagram

Profile w kategorii Organizacje NGO z największą liczbą aktywności użytkowników | Instagram, marzec 2023

Jednym z głośniejszych wydarzeń marca było uznanie za winną aktywistki Justyny Wydrzyńskiej z Aborcyjnego Dream Teamu w związku z dokonanym przez nią przekazaniem tabletki aborcyjnej innej kobiecie. Pod postem opublikowanym 14 marca przeczytać możemy ponad 700 komentarzy pełnych oburzenia i rozżalenia decyzją sądu.

organizacje ngo instagram posty

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Organizacje NGO w marcu 2023

Instagram Trends marzec 2023

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy oczywiście do zapoznania się z całym raportem Instagram Trends.

Nie zapomnijcie również o marcowym raporcie Facebook Trends, w którym czeka na Was zupełnie nowa odsłona rankingu Obsługa klienta, przygotowana w oparciu o nasz autorski wskaźnik CX Score.

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate