Facebook Trends luty 2023 – wiele okazji do świętowania

Dzień pizzy, Tłusty czwartek, Walentynki, dzień walki z depresja, dzień kota… Mniejszych lub większych okazji do wspólnego świętowania i do self-care’u było w lutym całe mnóstwo, a marki bardzo chętnie wykorzystywały wszystkie te okazje tworząc treści na Facebooka. 

Zapraszamy na lutowy raport Facebook Trends, w którym przyglądamy się wybranym z nich.  

Mistrz jest tylko jeden

Przeglądając kategorię Media sportowe, nie mamy wątpliwości, jakie było najważniejsze sportowe wydarzenie lutego. Ulubieniec Polaków, Piotr Żyła, 25 lutego zdobył swój trzeci tytuł mistrza świata w skokach narciarskich. 

Sportowe profile na Facebooku były tego dnia rozgrzane do czerwoności. Największe zaangażowanie odnotowaliśmy pod postem opublikowanym na profilu WP SportoweFakty.

piotr żyła mistrz świata facebook

Najlepsze posty w kategorii Media sportowe na Facebooku, luty 2023

Najbardziej angażujący pączkowy content

Na pewno większość z Was kojarzy profil Polska Policja. To właśnie na nim opublikowano jeden z bardziej angażujących postów w Tłusty czwartek. Nawiązywał on oczywiście do pracy policji oraz najbardziej pożądanej rzeczy tego dnia – pączka. 

Post znalazł się wśród najlepszych postów miesiąca w kategorii Organizacje rządowe i samorządowe.

To nie pierwszy raz, gdy moderatorzy profilu Polska Policja zaskakują odbiorców doborem treści. 

Nowy teledysk Dawida Podsiadło

Dawid Podsiadło nie jest nadmiernie aktywny na swoim profilu na Facebooku – jednak gdy już na niego wraca, robi to z przytupem. 

Nie inaczej było w lutym – z pięciu opublikowanych przez artystę postów, dwa znalazły się w TOP3 najlepszych postów miesiąca w kategorii Muzycy i zespoły

Pierwszym z nich było nagranie wyjątkowego koncertu ze Stadionu Śląskiego, zaś drugim premiera, nie mniej wyjątkowego, teledysku, który, jak się okazuje, nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego. 

muzycy facebook luty najlepsze posty podsiadło

Najlepsze posty w kategorii Muzycy i zespoły w lutym 2023 na Facebooku

Entuzjastyczne przyjęcie obydwu materiałów chyba nie powinno nikogo dziwić – tak samo jak awans profilu artysty w naszym raporcie. Na profilu Dawida odnotowaliśmy przyrost zaangażowania aż 0 1863% w stosunku do poprzedniego miesiąca. 

dawid podsiadło zaangażowanie facebook muzyka

Profile w kategorii Muzycy i zespoły o największym zaangażowaniu w lutym 2023 na Facebooku

Stabilny CPC, wzrost CPM

Pora na szybki update, jeśli chodzi o koszty reklamowe w ekosystemie Meta. Podczas gdy średni koszty CPC wyglądały niemalże identycznie, jak w styczniu (72 grosze w lutym, 70 groszy w styczniu), w minionym miesiącu odnotowaliśmy dość znaczny wzrost w koszcie dotarcia do tysiąca użytkowników. 

W lutym, za CPM reklamodawcy płacili średnio 6 zł 59 gr, czyli o 1 zł 36 gr więcej niż w styczniu. 

cpm facebook meta luty 2023

Koszt CPM w lutym 2023 w ekosystemie Meta

To już wszystko, jeśli chodzi o podsumowanie lutego na Facebooku. A już za kilka dni zapraszamy na lutowy raport Instagram Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty