Facebook Trends czerwiec 2022 – wakacje czas start!

Czerwiec obfitował w upalne dni i wprawił nas w wakacyjne nastroje. W letni, wakacyjny klimat wpisały się również aktywności niektórych marek i profili na Facebooku – szczególnie w branży FMCG.

Co jeszcze wydarzyło się na Facebooku w czerwcu? Zapraszamy na podsumowanie minionego miesiąca!

CPC i CPM znów wyższe

Inflacja w Polsce to ostatnio popularny i gorący temat. Okazuje się, że ma ona wpływ także na stawki reklamowe, które są od początku roku coraz wyższe.

W czerwcu, w porównaniu do maja, średnia miesięczna wartość CPC dla jednej aktywnej reklamy była o 8 gr wyższa i wyniosła 1 zł 8 gr. To o 41 gr więcej niż w styczniu. Z kolei mediana średniego CPC wzrosła w czerwcu o 5 gr w porównaniu do maja.

Nieco większy wzrost odnotowaliśmy w przypadku CPM. W czerwcu, średni CPM wyniósł 8 zł 38 gr, podczas gdy w maju przyjął wartość 7 zł 97 gr, czyli o 41 gr mniej. Z kolei mediana średniego CPM wyniosła w czerwcu o 24 gr więcej niż w maju.

Wakacje nie zawsze na wesoło

Choć wakacje na ogół kojarzą się z beztroską i radością, letnie przygody nie zawsze mają pozytywny finał. W czerwcu, na profilu Reżysera Życia pojawiło się wideo mające przestrzegać młodych ludzi przed nieprzemyślanymi skokami do wody. Post znalazł się na 1 miejscu pośród Najlepszych postów w kategorii Polskojęzyczne i zdobył aż około 74 tysiące udostępnień.

najlepsze posty_polskojęzyczne_trends

Najlepsze posty, Polskojęzyczne | Facebook, czerwiec 2022

Marki FMCG walczą o uwagę odbiorców

Lato to czas zabawy, a zabawa to także wszelkiego rodzaju konkursy! Tych, w kategorii FMCG, było na Facebooku całkiem sporo. 

Naszą uwagę zwrócił szczególnie profil Wyborowa Wódka, który, dzięki licznym konkursom i zaangażowaniu użytkowników, awansował aż o 300 pozycji w rankingu Zaangażowanie w kategorii FMCG. Trzeba przyznać, że przyrost rzędu 9603% to całkiem niezły wynik! 😉

zaangażowanie_fmcg_trends

Profile o największym zaangażowaniu użytkowników, FMCG | Facebook, czerwiec 2022

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, jak zorganizować konkurs na Facebooku, który zaangażuje tysiące fanów, niech wpada na profil Wyborowej!

Podsiadło znów w czołówce

O niektórych letnich koncertach plenerowych pisaliśmy już w majowych Facebook Trends, jednak tego typu wydarzeń było i będzie w tym sezonie jeszcze więcej.

W czerwcu, głośno było m. in. o koncercie Dawida Podsiadło w Chorzowie, który zaprosił na scenę również inne gwiazdy, jak np. Darię Zawiałow. Post, w którym artysta wspomina wyjątkowy dla niego koncert, zdobył ok. 28 tys. reakcji.

Choć Podsiadło poinformował również o wakacyjnej przerwie w koncertach, na jego profilu już pojawiają się zapowiedzi jesiennej trasy koncertowej pod nazwą Post Produkcja. W czerwcu, profil Dawida awansował o 35 pozycji w rankingu Zaangażowanie w kategorii Kultura i sztuka, i znalazł się tym samym na pierwszym miejscu.

zaangażowanie_kultura i sztuka_trends

Profile o największym zaangażowaniu użytkowników, Kultura i sztuka | Facebook, czerwiec 2022

Mastercard i #bezcenne chwile

Czasy, w których marketing bankowy kojarzył się z nudą, dawno odeszły do lamusa. Dzisiejsza komunikacja marketingowa banków czy produktów bankowych stawia na relację z konsumentem oraz zrozumienie jego trosk i potrzeb.

W czerwcu, naszą uwagę zwrócił m. in. profil Mastercard, na którym pojawiły się posty związane z popularnymi czerwcowymi świętami – Dniem Dziecka oraz Dniem Ojca. Choć koncept obu tych publikacji był bardzo prosty, wzbudziły one sporo sympatii, bo odwoływały się do beztroskich chwil i pozytywnych emocji.

Profil Mastercard awansował o 28 pozycji w rankingu Zaangażowanie w kategorii Finanse, i znalazł się na 13 miejscu.

finanse_zaangażowanie_trends

Profile o największym zaangażowaniu użytkowników, Finanse | Facebook, czerwiec 2022

To najciekawsze z czerwcowych aktywności na Facebooku, jednak jesteśmy pewni, że znajdziecie ich więcej, przeglądając cały raport Facebook Trends – czerwiec 2022.

Miłej lektury! 😉

Do góry
Do góry

Podobne posty