Maj upłynął śpiewająco, i to nie tylko z powodu wiosennej aury. W ubiegłym miesiącu, najciekawsze zmiany odnotowaliśmy m. in. w kategorii Muzyka. A to, zdaje się, dopiero początek – nadchodzą długo wyczekiwane, letnie festiwale i koncerty, które już wprowadziły trochę zamieszania w rankingach. 😉

Co jeszcze wydarzyło się w maju? Zapraszamy na podsumowanie minionego miesiąca na Facebooku oraz, jak co miesiąc, krótkie podsumowanie średnich wydatków na reklamy.

CPC i CPM znowu wyższe

Od marca, średnie stawki reklamowe rosną – w maju, średnia miesięczna wartość wskaźnika CPC dla jednej aktywnej reklamy wyniosła 1 zł, czyli o 9 gr więcej niż w ubiegłym miesiącu. Mediana średniego CPC wyniosła z kolei 60 gr, czyli o 3 gr więcej niż w kwietniu.

Również średni CPM jest od marca coraz wyższy. W maju przyjął wartość 7,97 zł, czyli o 43 gr więcej niż w kwietniu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku mediany średniego CPM. W maju wyniosła ona 4,48 zł, czyli o 18 gr mniej niż w kwietniu.

Szybki nokaut i wygrana Pudziana

W maju, jednym z głośniejszych tematów była m. in. wygrana Pudzianowskiego podczas 70. edycji KSW. Choć Pudzianowski znany był głównie jako zawodnik wagi ciężkiej, nie przeszkodziło mu to, aby pod koniec maja zmierzyć się z Michałem Materlą, byłym mistrzem wagi średniej. Pojedynek skończył się dość szybko, bo po pierwszej rundzie, w której Pudzianowski znokautował przeciwnika.

Profil Pudzianowskiego awansował o 27 pozycji w rankingu aktywnych użytkowników w kategorii Polskojęzyczne, i tym samym znalazł się na 11. miejscu. Z kolei profil KSW awansował w rankingu aktywnych użytkowników w kategorii Sport o 31 pozycji, i uplasował się na 8. miejscu.

aktywni użytkownicy pudzianowski

Profile o największej aktywności użytkowników, Polskojęzyczne | Facebook, maj 2022

Wideo opublikowane na profilu KSW, w którym Pudzianowski nokautuje przeciwnika, znalazło się pośród trzech najlepszych postów w kategorii Sport. Post zdobył 74 tys. reakcji, 6 tys. komentarzy i 9,2 tys. udostępnień.

Znani piosenkarze w nowych duetach

Pod koniec maja odbył się koncert Jesteśmy dla dzieci, organizowany przez Fundację Polsat z okazji Dnia Dziecka. Na scenie zadebiutowały rodzinne duety, m. in. Artur Gadowski z córką Zuzanną, Grzegorz i Patrycja Markowscy, Robert Gawliński z synami czy Michał Wiśniewski z córką Etiennette. 

Profil Polsatu odnotował duży wzrost – w kategorii Polskojęzyczne, w rankingu aktywnych użytkowników, awansował aż o 104 pozycje i znalazł się na 15. miejscu.

aktywni użytkownicy polsat

Profile o największej aktywności użytkowników, Polskojęzyczne | Facebook, maj 2022

Na profilu udostępnione zostały liczne wideo z koncertu, a jeden z popularniejszych postów był nagraniem duetu Michała Wiśniewskiego i jego nastoletniej córki. Post zdobył ponad 49 tys. reakcji, 6,1 tys. komentarzy i 5,7 tys. udostępnień.

Nadchodzą letnie festiwale

To jeszcze nie koniec muzycznych newsów. Właściwie to dopiero początek! Kultowe festiwale, takie jak Open’er czy Pol’and’Rock Festival, już rozgrzewają swoich fanów przed zbliżającymi się koncertami.

W maju, profil Open’er Festival regularnie aktualizował tegoroczny line-up, a posty o zbliżających się występach gwiazd takich, jak The Killers, Don Toliver czy Taco Hemingway, zachęcały użytkowników do pozostawiania entuzjastycznych komentarzy. W maju, profil Open’er Festival awansował o 58 pozycji w kategorii Muzyka, w rankingu zaangażowanych użytkowników.

największe zaangażowanie muzyka

Profile o największym zaangażowaniu użytkowników, Muzyka | Facebook, maj 2022

Również na profilu Pol’and’Rock Festival nie zabrakło zaangażowanych fanów, którzy wypatrywali ulubionych gwiazd w tegorocznym programie festiwalu, i ochoczo komentowali związane z tym newsy. Profil Pol’and’Rock Festival awansował w ubiegłym miesiącu o 31 pozycji w kategorii Muzyka, w rankingu zaangażowanych użytkowników.

W tym roku, na festiwalu zagrają między innymi: The Exploited, Limp Bizkit, Voo Voo, Strachy na lachy, Clutch czy Organek.

W tym wpisie to już wszystko, a my zachęcamy do prześledzenia całego raportu Facebook Trends – maj 2022. Z pewnością znajdziecie tam więcej smaczków! 😉

Do usłyszenia w lipcu!

O Autorze

Marta Bongilaj

Content marketer developing her passion for writing from her youngest years. Loves playing with words. Beyond that, a real dog enthusiast and a happy owner of one.