Już od początku grudnia czuć było świąteczny nastrój. Radio zapętlało znane na pamięć All I want for Christmas is you”, lokale i sklepy zapełniły się świątecznymi dekoracjami, a na półkach pojawiły się słodkie pierniki.

Z nutą sentymentu wracamy do grudnia ubiegłego roku, by przedstawić Wam miesięczny raport Facebook Trends pełen świątecznego contentu i wzbogacony o dane reklamowe z całego 2021 roku.

Średnie stawki CPC i CPM z ubiegłego roku 

Jak wiecie, od zeszłego miesiąca nasze raporty Facebook Trends dostępne są wraz z danymi reklamowymi. Co miesiąc możecie zobaczyć, jak zmieniała się średnia miesięczna wartość wskaźnika CPC i CPM oraz mediana średniego CPC i CPM dla jednej aktywnej reklamy w skali roku.

W ubiegłym roku, najwyższą wartość średni CPC osiągnął właśnie w grudniu. Widać też, że najwyższe średnie wartości wskaźnik CPC przyjął w ostatnim kwartale był to okres największej aktywności reklamodawców.

Jeśli chodzi o wskaźnik CPM, w 2021 roku największą wartość osiągnął w maju, a najniższą w sierpniu. W grudniu średnia miesięczna wartość wskaźnika CPM wyniosła 7,53 zł. 

Znajomość średnich stawek wskaźników CPC i CPM z minionego roku może ułatwić planowanie budżetów na kampanie reklamowe w bieżącym roku.

O tym, co najważniejsze

Grudzień, przepełniony radosnym oczekiwaniem na święta, był też dla wielu z nas bardzo refleksyjnym miesiącem. Przedświąteczny klimat wyczuwalny był również na Facebooku tuż przed Wigilią pojawiały się świąteczne virale, które skradły serca tysięcy użytkowników.

Najpopularniejszy w grudniu był post Reżysera Życia ze wzruszającym filmem krótkometrażowym. Film zgromadził ponad 60 tysięcy reakcji i niespełna 40 tysięcy udostępnień.

Wzruszeń dostarczył też post udostępniony przez Marcina Dorocińskiego. Znalazło się w nim zdjęcie z uroczą, a jednocześnie bardzo dojrzałą prośbą małej dziewczynki.

Post zgromadził ponad 15 tysięcy reakcji i sprawił, że profil aktora awansował o 54 pozycje w rankingu Zaangażowania, w kategorii Kultura i sztuka.

Profile o największym zaangażowaniu, Kultura i sztuka | Facebook, grudzień 2021

Ważne, aby w duszy grało! 😉

Po świętach przyszedł czas na odrobinę rozrywki. W miejsce świątecznych refleksji wkradło się niecierpliwe wyczekiwanie końca roku i zabawowy nastrój. W tematykę świetnie wpisał się popularny ostatnio filmik z Tik Toka z tańczącą przy przejściu dla pieszych kobietą, udostępniony przez markę modową Zoio.

Film zdobył ponad 51 tysięcy reakcji i ponad 6 tysięcy komentarzy, co pozwoliło awansować marce Zoio o 79 pozycje w rankingu Aktywności użytkowników w kategorii Moda, i aż o 142 pozycje w kategorii Handel.

Zanim na dobre pożegnamy się z minionym rokiem, zachęcamy Was do pobrania całego raportu Facebook Trends – grudzień 2021.

W tym miesiącu to już wszystko. Do następnego!

O Autorze

Marta Bongilaj

Content marketer developing her passion for writing from her youngest years. Loves playing with words. Beyond that, a real dog enthusiast and a happy owner of one.