Facebook Trends wrzesień 2021 – najlepsi z najlepszych

Ci, którzy w napięciu wyczekiwali wrześniowego raportu, mogą odetchnąć z ulgą. Największe profile pozostają na topowych pozycjach, a najbardziej angażujące treści nadal należą do ulubionego piłkarza Polaków. 

O czym jeszcze było na Facebooku głośno? Prześledź z nami wrześniowy raport Facebook Trends.

Wiesz, że od niedawna w Sotrenderze możliwe jest też analizowanie i raportowanie płatnych kampanii na Facebooku i Instagramie? Z tekstu na naszym blogu dowiesz się, jak Sotrender Ads usprawni Twoją pracę i pozwoli tworzyć raporty z reklam w zaledwie 60 sekund.

Lewandowski ze złotym butem

Post, który we wrześniu zdobył na Facebooku największe zaangażowanie, należał do króla polskiego footballu. Robert Lewandowski, przy okazji otrzymania Europejskiego Złotego Buta, czyli nagrody dla najlepszego strzelca UEFA, podziękował za wsparcie rodzinie, drużynie, mentorom oraz wszystkim fanom – a ci nie pozostali dłużni. Post zdobył aż 575K reakcji.

wrzesień facebook najlepsze posty

Najlepsze posty, Polskojęzyczne | Facebook, wrzesień 2021

W TOP3, obok Lewandowskiego, uplasował się post Kabaretu na żywo, który udowadnia, że Polacy uwielbiają ten rodzaj rozrywki. Tym bardziej, jeśli przedmiotem dobrego humoru jest polityka, budząca na co dzień wiele emocji. Post z improwizowaną rozmową z popularnej gry Milionerzy, w której gracz pyta przyjaciela (jak się okazuje, Mateusza Morawieckiego) o koszt bochenka chleba, zdobył ponad 36K reakcji i 29K udostępnień.

Ronaldo polskiej opery

Był Lewandowski, jest i Ronaldo. Bo właśnie tak został okrzyknięty utalentowany 10-latek, który we wrześniu wystąpił na scenie Mam Talent, wykonując znany operowy utwór. Niezwykły talent młodego Filipa został szybko dostrzeżony przez internautów post z wideo z występu zdobył 34K reakcji, co przełożyło się na awans Mam Talent TVN w rankingu profili o największym zaangażowaniu o 237 pozycji.

Profile o największym zaangażowaniu, Kultura i sztuka | Facebook, wrzesień 2021

Dziewuchy dziewuchom i dobre wieści z Europy

We wrześniu także profil Dziewuchy dziewuchom odnotował spory wzrost zaangażowania i awans w rankingu Aktywnych użytkowników o 115 pozycji. 

Profile o największym zaangażowaniu, NGO i organizacje pozarządowe | Facebook, wrzesień 2021

We wrześniu Dziewuchy dzieliły się między innymi dobrymi wieściami ze Szwajcarii, która została 30. krajem na świecie z równością małżeńską, a pod postem pojawiło się ponad 1.7K reakcji.

Innym angażującym postem na profilu była informacja o przekazaniu przez belgijski rząd wsparcia finansowego dla Polek, które muszą wyjechać z kraju, aby uzyskać dostęp do aborcji. Takie wiadomości, w kontekście obecnej sytuacji politycznej w Polsce, spotkały się z bardzo entuzjastycznym odbiorem i przełożyły na większe zaangażowanie na profilu.

To już wszystko, jeśli chodzi o wrzesień na Facebooku. Zachęcamy Was do sprawdzenia całego raportu Facebook Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty