Facebook Trends maj 2020 – w drodze po prezydenturę

Do trzech razy sztuka! Mamy nadzieję, że też czujecie ulgę jak powiemy, że koronawirus nie będzie tematem przewodnim kolejnego wydania raportu Trends. 😉 Wciąż aktualnym tematem są jednak zbliżające się wybory prezydenckie. Polityczna batalia rozgrywała się w maju również na innym polu. Szczegółów dowiecie się z majowego wydania raportu Facebook Trends.

Trzaskowski vs. Hołownia 

Choć piszemy to nie po raz pierwszy, wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, a w czerwcu kampanie kandydatów z pewnością jeszcze bardziej nabiorą tempa. 

Dotychczas wśród wszystkich kandydatów najmocniejszy pod kątem zaangażowania na Facebooku był najczęściej Szymon Hołownia. Czy zmieni się to po dołączeniu Rafała Trzaskowskiego do walki o stołek prezydencki? Wiele może na to wskazywać.

W maju profil Rafała Trzaskowskiego był najszybciej rosnącym profilem na Facebooku. Dwa kolejne miejsca również należały do kandydatów na prezydenta: Szymona Hołowni oraz Krzysztofa Bosaka. 

Przyrost fanów na profilu obecnego prezydenta Warszawy był jednak najbardziej dynamiczny: liczba jego fanów się podwoiła. Z kolei, o 30% wzrosła liczba fanów na profilu Krzysztofa Bosaka. 

Spośród wszystkich obecnych kandydatów na prezydenta największe grono odbiorców na Facebooku ma jednak wciąż Andrzej Duda. Przewaga ponad 120 tys. fanów dzieli go od Roberta Biedronia i Szymona Hołowni. 

Profile polityków o największej liczbie fanów na Facebooku, maj 2020

Ciekawi jesteśmy wyników w kolejnym miesiącu, gdy walka o stołek prezydencki się zakończy.  Czy w ciągu tej niewątpliwie krótkiej kampanii Trzaskowskiemu uda się ponownie podwoić liczbę fanów? A może Hołownia zostanie zastąpiony na pozycji lidera pod kątem zaangażowania? 

Profile polityków o największym zaangażowaniu na Facebooku, maj 2020

Ogólnopolski challenge

Z pewnością słyszeliście o akcji muzycznej #Hot16Challenge2, w której wyjątkowo wzięli udział nie tylko muzycy i artyści. 

Na Facebooku szczególną popularność zdobyły wersje opublikowane przez:

 

 

Jak zapewne doskonale wiecie, swoją wersję #Hot16Challenge2 nagrał również prezydent Duda. Wideo to jednak nie zostało opublikowane ani na oficjalnym profilu Andrzeja Dudy na Facebooku ani na Facebooku Kancelarii Prezydenta (znajdziecie je jednak na YouTube’ie oraz Twitterze). Ciekawi jesteśmy jakby wypadło w porównaniu do nieco kontrowersyjnego nagrania Janusza Korwin-Mikkego. 

W maju na Facebooku hashtag #Hot16Challenge2 (oraz hashtagi powiązane, np. #Hot16Challenge) został użyty 967 razy. Był to więc jeden z najczęściej używanych hashtagów na Facebooku w minionym miesiącu. 

Powrót na boiska 

Odmrożenie gospodarki po pandemii objęło również sport. Informacje o powrocie Ekstraklasy oraz Bundesligi niezmiernie ucieszyły wszystkich fanów piłki nożnej. 

Odżyła również kategoria Piłkarze. Przyczynił się do tego głównie Robert Lewandowski, któremu w maju urodziła się druga córka Laura. 

Post z tą radosną informacją był trzecim najlepszym postem na polskim Facebooku w maju

Świat piłkarski obiegła również informacja, że Łukasz Piszczek przedłużył swój kontrakt z Borussią Dortmund, co spowodowało znaczny wzrost zaangażowania na profilu piłkarza – aż o 3810%

Facebook w minionych miesiącach

Jeśli ominęło Was podsumowanie kwietnia na Facebooku – nic straconego. Sprawdźcie, jak wtedy wyglądało zainteresowanie kandydatami na prezydenta na tej platformie. 

Przypominamy również, że jak co kwartał, na portalu Deweloper&Marketing dostępne jest przygotowane przez nas zestawienie profili deweloperskich na Facebooku. Zachęcamy do jego sprawdzenia, jeśli jest to branża dla Was interesująca, ponieważ takich danych nie prezentujemy w comiesięcznych raportach Trends. 😉 

Na koniec standardowo zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem Facebook Trends maj 2020! 😉 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty