Facebook Trends październik 2019 – na wybory

Za nami bardzo intensywny miesiąc. Stały bywalec naszych Trendsów, Dawid Podsiadło, ogłosił kolejną trasę koncertową, odbyły się wybory parlamentarne, a konto naszego kraju zostało zasilone kolejną nagrodą Nobla. 2 października miała również miejsce rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na podsumowanie października na polskim Facebooku!

Przedwyborcze emocje

Najgorętszym tematem października były niewątpliwie wybory parlamentarne. 

Nie tylko politycy, ale także celebryci, blogerzy, czy sportowcy intensywnie zachęcali Polaków do wzięcia w nich udziału. Jednak największym echem na Facebooku odbił się post Kuby Wojewódzkiego, zachęcający głównie młodych wyborców do pójścia na wybory. 

kuba wojewodzki wybory

Najlepsze posty w kategorii Osoby | Facebook, październik 2019

Post Wojewódzkiego został niezwykle pozytywnie przyjęty, o czym świadczy ponad 17 tys. udostępnień i 56 tys. reakcji. Był to drugi najlepszy post miesiąca w kategorii Osoby. Co ciekawe numerem jeden był post na profilu Golec uOrkiestra. 

Post Kuby Wojewódzkiego znalazł się również wśród 10 najlepszych postów miesiąca na polskim Facebooku w październiku

“I wtedy wchodzi on, Wojtek Sokół”

Jedną z ciekawszych kampanii reklamowych, która miała swoją premierę w październiku, była kreacja marki Samsung, stworzona przez agencję VMLY&R Poland. 

Wideo z Sokołem w roli głównej zagwarantowało miejsce wśród najlepszych postów miesiąca zarówno marce Samsung (w kategorii Technologie), jak i VMLY&R Poland (kategoria Agencje interaktywne). 

Brawo VMLY&R Poland, fajnie mieć takich klientów!

vml polska

Najlepsze posty w kategorii Agencje interaktywne w październiku 2019 na Facebooku

Przypominamy również, że w październiku odbyło się rozdanie nagród Effie, gdzie nagrodzono najlepsze kampanie marketingowe minionych miesięcy. 

Mamy Nobla!

W październiku dotarły do nas również wspaniałe wieści ze świata literatury. Olga Tokarczuk zdobyła Nobla! 

olga tokarczuk

Najlepsze posty w kategorii Literatura w październiku 2019 na Facebooku

Gdyby październik był kobietą…

Październik to także Ogólnoświatowy Miesiąc Świadomości Raka Piersi. 

Mnóstwo marek, często w naprawdę kreatywny sposób, chciało dorzucić swoją cegiełkę do szerzenia świadomości w tym zakresie. Mamy wielką nadzieję, że poza opublikowaniem “ładnych obrazków”, im się to udało!

Na szczególną uwagę zasługuje jednak post Santander Bank Polska, który był najlepszym postem miesiąca w kategorii Banki. Mimo, że jest to kategoria w której raczej nie można pozwolić sobie na nieograniczoną dowolność, marce udało się zebrać spore zaangażowanie pod swoim postem. Gratulujemy 😉 

santander bank polska

Najlepsze posty w kategorii Banki w październiku na Facebooku

Post z różową wstążeczką zagwarantował również marce Santander objęcie pierwszego miejsca w zestawieniu Zaangażowania jak i Aktywnych użytkowników w kategorii Banki.

Październik pełen wrażeń 

Ekipa Sotrendera wróciła właśnie z Social Media Week w Londynie! Jesteście ciekawi naszych wrażeń? Zastanawiacie się, czy coś Was ominęło? Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie zarówno pierwszego dnia, jak i całości konferencji. Wszystkiego dowiecie się z naszego bloga 😉 

Jeśli jednak bardziej interesuje Was nasze polskie podwórko, zapraszamy do przejrzenia pełnej edycji raportu Facebook Trends październik 2019

Do góry
Do góry

Podobne posty