Tak burzliwego początku roku chyba nikt się nie spodziewał. Rzadko też wydarzenia polityczno-społeczne mają aż tak mocne odzwierciedlenie w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku.

Zapraszamy na emocjonujące i różnorodne podsumowanie pierwszego miesiąca 2019 roku!

Murem za Owsiakiem

Finał WOŚP oraz tragiczne wydarzenia z nim związane, a także osoba Jurka Owsiaka, były niezaprzeczalnie najgorętszymi tematami stycznia, nie mogło więc zabraknąć ich w naszym podsumowaniu.

Najlepsze posty miesiąca w większości kategorii dotyczyły właśnie akcji #MuremZaOwsiakiem.

Z kolei najbardziej angażujące wpisy, poza oficjalnymi profilami Jurka Owsiaka oraz WOŚP, opublikowała Agnieszka Chylińska, Karolina Korwin-Piotrowska oraz strona Popularne.

Najlepsze posty na polskim Facebooku w styczniu 2019 roku

Najlepsze posty na polskim Facebooku w styczniu 2019 roku

Nieoczywiste życzenia na Dzień Babci i Dziadka

Pod koniec miesiąca swoje święto obchodzili dziadkowie oraz babcie, a marki wykorzystały również to święto do promocji swoich produktów. Komu poszło najlepiej?

Z pewnością wyróżniła się wódka Wyborowa, której profil jest co miesiąc jednym ze skuteczniej prowadzonych w kategorii FMCG.

Post na profilu marki Wyborowa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Post na profilu marki Wyborowa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Choć opublikowany post był stosunkowo prosty – zarówno pod względem kreacji jak i przekazu – zebrał wielkie zaangażowanie społeczności Facebooka. Jak widać, czasem to więc właśnie prostota przekazu jest kluczem do sukcesu.

Wyborowa wstrzeliła się również w wyzwanie #10yearschallenge.

Post marki Wyborowa w ramach #10yearschallenge

Post marki Wyborowa w ramach #10yearschallenge

Wielki powrót

Na polską scenę muzyczną powraca Łukasz “Małpa” Małkiewicz. Po długim okresie ciszy artysta przychodzi z nową płytą, której premiera zapowiadana jest na połowę lutego. Choć Małpa nie należy do największych artystów pod względem fanów na Facebooku, powracając do aktywności muzycznej oraz facebookowej, zebrał zaangażowanie, które pozwoliło mu znaleźć się w TOP5.

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Muzyka

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Muzyka

Dlaczego profil Małpy oznaczony jest jako ‚nowy’? Niekoniecznie oznacza to bowiem nowy profil w naszej bazie. Ponieważ zależy nam na zestawianiu profili, które są faktycznie aktywne na Facebooku (czyt. publikują posty), w comiesięcznych zestawieniach nie pokazują się profile, które nie publikowały od co najmniej 3 miesięcy. Tak było w przypadku profilu Małpy, stąd w styczniu powrócił on do zestawienia. 

Mocne wejście w TOP3

Najszybciej rosnące oraz największe profile na polskim Facebooku w styczniu 2019 roku

Najszybciej rosnące oraz największe profile na polskim Facebooku w styczniu 2019 roku

Jednym z trzech najszybciej rosnących profili w styczniu na Facebooku był profil Dziki Trener. Profil ten, jak sama nazwa wskazuje, prowadzi trener i sportowiec, który na swoim profilu na Facebooku (jak również m.in. Instagramie) publikuje głównie krótkie filmiki. Dlaczego stają się one tak popularne? Wbrew pozorom najczęściej nie dotyczą tematów związanych ze sportem, poruszają zaś tematy z życia codziennego, są humorystyczne, nieco przerysowane i prześmiewcze. Choć wzbudzają one czasem trochę kontrowersji i mieszanych uczuć u odbiorców, powodują jednak ciągły wzrost popularności Dzikiego. 

Najlepsze posty w kategorii Sportowcy | styczeń 2019

Najlepsze posty w kategorii Sportowcy | styczeń 2019

Facebook Trends styczeń 2019

Co poza tym wydarzyło się w styczniu na Facebooku? Był to miesiąc, o którym zdecydowanie moglibyśmy napisać jeszcze wiele. Jednak już Waszym indywidualnym preferencjom zostawiamy sprawdzenie najbardziej interesujących Was kategorii w naszym najnowszym wydaniu raportu Facebook Trends.

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate