Przegląd tygodnia #2 – archiwa i porządki

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie zmiany wprowadziły w tym tygodniu najpopularniejsze serwisy społecznościowe, to zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd. W tym tygodniu przyglądamy się przede wszystkim porządkom na Facebooku oraz nowym możliwościom segregowania Stories.

Nowości na Facebooku

Archiwum Facebook Stories

Gdzie znajdziesz archiwum Stories na Facebooku

Facebook podejmuje kolejne kroki w stronę unifikacji swoich opcji z Instagramem, wprowadzając możliwość archiwizacji Facebook Stories. Taką samą funkcję wprowadził Instagram dla swoich Stories pod koniec ubiegłego roku.

Highlightowanie Stories na Facebooku

Dzięki nowej funkcji wszystkie Wasze Stories będą teraz przechowywane w archiwum, które nie będzie widoczne dla innych użytkowników. Umożliwi to ponowne wykorzystanie materiału. Istnieje także możliwość wyłączenia tej opcji wtedy Twoje story zniknie po 24 godzinach. Co więcej Facebook ogłosił także funkcję Stories Highlights, czyli nagłówków służących do segregowania stories tak, jak ma to miejsce na Instagramie.

Koniec nieużywanych aplikacji

Ze względu na niską liczbę użytkowników Facebook zamyka 3 swoje aplikacje: Moves, TBH oraz Hello. Sportowa aplikacja Moves powstała w 2014 roku. Mierzyła codzienne aktywności użytkowników takie jak liczba kroków, czy kilometrów, a także czas podejmowanych aktywności fizycznych. TBH była anonimową aplikacją społecznościową, która powstała w 2017 roku dla uczniów szkół średnich w USA.  Natomiast Hello pojawiła się w 2015 roku i była dostępna dla posiadaczy Androida w Brazylii, USA oraz Nigerii. Aplikacja umożliwiała użytkownikom łączenie informacji z Facebooka z danymi kontaktowymi na ich telefonach. Facebook w swoim oświadczeniu poinformował użytkowników, że dane użytkowników wszystkich trzech aplikacji zostaną usunięte w ciągu 90 dni.

Czystka na Facebooku

W związku z nadużyciami standardów społeczności Facebooka, platforma usunęła ponad 10 000 fałszywych stron, grup i kont w Meksyku oraz całej Ameryce Łacińskiej. Usunięte treści to w większości ataki ze względu na płeć, rasę oraz orientację seksualną.

Facebook w swoim oświadczeniu zaznaczył także, że tylko w pierwszym kwartale 2018 roku zostało usuniętych 837 milionów wpisów spamowych oraz 2,5 miliona wpisów szerzących nienawiść. Natomiast na całym świecie zostało zablokowanych 583 miliony fałszywych kont. Takie działania Facebooka są także ważne dla użytkowników platformy ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: https://newsroom.fb.com/news/2018/06/removing-bad-actors-from-facebook/

Nowości na Instagramie

Wiesz, że jesteś na bieżąco

Bądź na bieżąco na Instagramie

Instagram wprowadził nowe powiadomienie, które informuje nas o tym, czy jesteśmy na bieżąco z postami osób, które śledzimy. Nowy komunikat pokazuje się nam podczas korzystania z aplikacji w momencie, gdy jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi postami z ostatnich dwóch dni. Funkcja, dostępna zarówno na iOS jak i na Androida, jest walką z zarzutami jakoby Instagram ukrywał posty użytkowników, o czym pisaliśmy obalając mity dotyczące działania tej platformy.

Do góry
Do góry

Podobne posty