Trends kwiecień 2018 – zmiany w raportach

Raporty Trends wydajemy od 2011 roku. Niemal dokładnie rok temu odświeżyliśmy raporty, nadając im nowy wygląd, zmieniając strukturę oraz wprowadzając nowe wskaźniki. Teraz czas na kolejne zmiany, które sprawią, że nasze raporty będą jeszcze lepsze. 

Nowa kategoryzacja we wszystkich raportach Trends

Nowa kategoryzacja w raportach Trends

Nowa kategoryzacja w raportach Trends

Najważniejszą zmianą w kwietniowych raportach jest ulepszona kategoryzacja. Jeszcze bardziej szczegółowa i przejrzysta, po to żebyście mieli jak najlepszy obraz tego, co dzieje się w polskich mediach społecznościowych. Znacznie rozbudowaliśmy kategorie dla blogo- i vlogosfery oraz mediów. Tych pierwszych nie znajdziecie już w mediach internetowych, ale w nowej kategorii głównej: Blogi/Vlogi, którą podzieliliśmy na podkategorie: Blogi i blogerzy oraz Vlogi i YouTuberzy. Natomiast Media oprócz podziału na rodzaje, zostały podzielone również pod względem tematycznym.

Wstrzymujemy wydawanie Instagram Trends

Wraz ze zmianami w API Instagrama, o których szerzej pisaliśmy na początku kwietnia oraz faktem, że w nowym API można analizować jedynie konta biznesowe (czyli odpowiedniki facebookowych Stron), a tych jest na polskim Instagramie bardzo mało, czasowo wstrzymujemy wydawanie Instagram Trends. Pracujemy jednocześnie nad takim rozwiązaniem, które pozwoli nam na jak najszybszy powrót do tych raportów, bo doskonale wiemy, jak bardzo go lubicie.

Kwiecień w social media

Najpopularniejsze strony na polskim Facebooku - kwiecień 2018

Najpopularniejsze strony na polskim Facebooku – kwiecień 2018

Wyjątkowo w tym miesiącu mamy dla Was tylko jeden trendsowy tekst. Dzięki nowej, uspójnionej kategoryzacji między analizowanymi przez nas mediami, będziecie mogli łatwiej poruszać się między raportami. W związku z wprowadzeniem nowych kategorii oraz zmian w już istniejących, w kwietniowych raportach nie będzie trendów, czyli informacji o ile miejsc awansował lub spadł profil. Ale nie martwcie się, wracają już w następnych raportach! Sprawdźcie już teraz, co działo się w kwietniu na Facebooku, YouTube i Twitterze!

Ciężko pracowaliśmy nad nową wersją Trendsów, ale wiemy, że to nie koniec i na pewno umknęły nam drobne błędy. Jeśli zauważycie jakiekolwiek nieścisłości, wyślijcie nam wiadomość na marketing@sotrender.com. Zajrzyjcie też koniecznie do naszego FAQ dotyczącego Trendsów.

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi dotyczące nowej formy raportów lub uważacie, że brakuje konkretnej kategorii – chętnie Was wysłuchamy, w końcu to dla Was tworzymy nasze raporty! Profile, które powinny znaleźć się w raportach, można zgłaszać też za pomocą formularza, który znajduje się na dowolnej stronie raportu.

Zapraszamy do lektury raportów Facebook Trends, YouTube Trends i Twitter Trends kwiecień 2018!

Do góry
Do góry

Podobne posty