Można ich lubić, bądź nie. Można doceniać ich osiągnięcia, bądź zupełnie ich nie rozumieć. Mimo wszystko, niezależnie od naszych subiektywnych opinii, młodzi twórcy Internetu – instagramerzy, vlogerzy, youtuberzy – są niewątpliwie fenomenem ostatnich lat.

W lutowym wydaniu raportu Instagram Trends to właśnie im poświęciliśmy swoją uwagę. Dwudziestolatkom, którzy zwiedzili już niemal cały świat, od kilku lat zarabiają zdecydowanie powyżej średniej krajowej i współpracują z największymi firmami z Polski i zagranicy. Zapraszamy na najnowszy raport Instagram Trends luty 2018!

Rosnąca konkurencja w polskiej blogosferze

Blogerki, głównie modowe i lifestylowe, były jednymi z pierwszych, które osiągnęły sukces w Internecie. Jednak od czasów ich pierwszych sukcesów, wiele się już zdążyło zmienić. W tym pojawiła się konkurencja. Angelika Mucha (@littlemooonster96) – blogerka, vlogerka, fanka Justina Biebera skończyła w lutym 20 lat. Osiągnęła już jednak tyle, ile mało kto osiągnie przez całe swoje życie. W lutym ogłosiła rozpoczęcie swojej przygody w programie Taniec z Gwiazdami (tak, będzie rywalizować m.in. z Popkiem) oraz była jedną z twarzy okładki magazynu Viva, która zatytułowana była “Królowe sieci”.

Mierz swoje działania w social media!

Angelika od dawna dominuje w naszych raportach Instagram Trends. Posiada nie tylko największą liczbę fanów w kategorii Media:

madia, instagram, luty, fani, followersi

Profile o największej liczbie obserwatorów w kategorii Media | luty 2018

… należy do ścisłej czołówki, jeśli chodzi o zaangażowanie swoich fanów

zaangażowanie, luty, instagram

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Media | luty 2018

… oraz deklasuje konkurencję w kategorii Najlepsze posty.

media, najlepsze posty, luty, instagram

Najlepsze posty w kategorii Media | luty 2018

Gram w grę

Również panowie potrafią dotrzymać krokom blogerkom. Mowa przede wszystkim o najgłośniejszych ostatnio nazwiskach jak Marcin Dubiel, Remigiusz Wierzgoń – reZi, Stuart Kluz-Burton, Young Multi. Ich praca? Jak sami mówią “granie w gry” i YouTube. Trzeba przyznać, że panowie mają pomysł na siebie, a co więcej to, co robią cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

media, zaangażowanie, luty, instagram

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Media | luty 2018

Ich konkurencja również jest niemała – wystarczy spojrzeć na profile jak np. Skkfyt, DeeJayPallaside, dgshowtv, ajgorignacy, jdabrowsky. I wymieniać moglibyśmy jeszcze długo.

Już sama liczba obserwatorów na powyższych profilach – sięgająca kilkuset tysięcy fanów i rosnąca o kilka procent z miesiąca na miesiąc – robi wrażenie. Ciekawi jesteśmy, czym panowie będą się zajmować za kilka lat i jak będą wtedy wyglądać ich kariery.

Z mikrofonem w dłoni

O Dawidzie Kwiatkowskim oraz programie The Voice Kids w tym miejscu jedynie wspomnimy, ponieważ zagłębialiśmy ich fenomen w styczniowym wydaniu Instagram Trends. Lutowy wzrost w liczbie fanów (o prawie 50%!) na profilu The Voice Kids z pewnością był związany z finałowym odcinkiem programu.

the voice kids, instagram trends, finał the voice kids

Duży przyrost w liczbie fanów na profilu The Voice Kids na Instagramie w lutym 2018 roku

Pamiętaj, aby dzień święty święcić

Zdajemy sobie, że internetowa społeczność może nie przemawiać do każdego. Ale pączki? Wszyscy lubią paczki! A tłusty czwartek to święto, które obchodzimy z czystą (i słodką) przyjemnością!

Nic więc dziwnego, że instagramowy profil MOD donuts w lutym odnotował aż 10% przyrost w liczbie fanów. Już na sam widok publikowanych przez nich zdjęć ślinka cieknie!

mod donuts, tłusty czwartek, pączki, instagram trends

Największe profile na Instagramie w kategorii Kawiarnie | luty 2018

Instagram Trends luty 2018 – co jeszcze się wydarzyło?

Oczywiście to nie wszystko, co miało miejsce na Instagramie w minionym miesiącu. Pełne zestawienie znajdziecie jak zawsze w naszym najświeższym raporcie!

Mierz swoje działania w social media!