Twitter Trends styczeń 2018 – nie tylko polityka

W styczniowym wydaniu raportu Twitter Trends damy Wam odpocząć od dominującej na tej platformie w minionym roku polityki. Poruszymy tematy jak na Twittera dość nietypowe, jak np. gaming czy finanse. Jesteście gotowi na szczegóły? Zapraszamy!

Sukcesy graczy komputerowych?

Newsy nie tylko na Twitterze, a profesjonalni gracze komputerowi popularni nie tylko na YouTube!

W styczniu wszystko stało się za sprawą głównie jednego z nich – paszaBiceps, czyli Jarosława Jarząbkowskiego, który był najbardziej angażującą postacią na polskim Twitterze w minionym miesiącu.

paszabiceps, twitter, turniej

Najbardziej angażujące profile w styczniu 2018 roku na Twitterze

Powód? Odbywający się w styczniu turniej gier komputerowych ELEAGUE Major 2018 i cały szum z nim związany. PaszaBiceps i jego drużyna na wczesnym etapie odpadli z turnieju, pomimo swojej dominacji przez niespełna 10 lat. Choć od roku widoczny był spadek ich formy, oczekiwania kibiców, jak i samych graczy były wysokie. Wypadnięcie z grupy oznacza dla drużyny konieczność kwalifikowania się do kolejnych turniejów, do czego z pewnością nie jest przyzwyczajona.

Dodatkowo, paszaBiceps dość intensywnie komentował i relacjonował turniej – ponad połowa jego tweetów w styczniu dotyczyła właśnie tego wydarzenia, co spotkało się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem jego obserwatorów.

aktywności, twitter, paszabiceps

Profil o największej liczbie aktywności w styczniu 2018 roku na Twitterze

Wszystko to spowodowało, że paszaBiceps zebrał najwięcej aktywności użytkowników w styczniu i awansował w kategorii Aktywności aż o 23 pozycje. Sukces udało mu się chociaż odnieść na Twitterze 😉

Detronizacja polityki

Styczniowym zaskoczeniem była również kategoria Marki i najlepsze posty. Tym razem numerem jeden nie był ani profil CD Projekt Red and Prawo i Sprawiedliwość, a… Mastercard Polska. Najlepszy tweet stycznia dotyczył zbiórki w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Profil Mastercard Polska odnotował tym samym awans aż o 136 pozycji w liczbie aktywności użytkowników.

marki, aktywności, styczeń, twitter

Duży awans profilu Mastercard Polska w styczniu 2018 roku na Twitterze pod względem liczby aktywności

Materiał budzący emocje

Wart odnotowania jest również duży awans profilu Superwizjer TVN jeśli chodzi o liczbę jego wzmianek przez użytkowników Twittera. W styczniu odnotował on wzrost aż o 64 pozycje w kategorii Media, z przyrostem wzmianek aż o 839%.

twitter, superwizjer tvn, wzmianki, styczeń

Profile o największej liczbie wzmianek w styczniu 2018 roku na Twitterze

Najwięcej szumu i emocji wzbudził materiał o polskich neonazistach, wywołując prawdziwą lawinę komentarzy i dyskusji w tym temacie.  

Twitter Trends styczeń 2018 – czym jeszcze żył Twitter?

Oczywiście to nie wszystko, co wydarzyło się na Twitterze w minionym miesiącu. Jeśli jesteście ciekawi, jak przedstawiały się kluczowe wydarzenia polityczne na tej platformie, zapraszamy na najnowszy raport Twitter Trends styczeń 2018!

Mierz swoje działania w social media!

Do góry
Do góry

Podobne posty