Twitter w Polsce – podsumowanie 2017 r. [INFOGRAFIKA]

Choć nadal nie jest aż tak popularny jak Facebook, Twitter w Polsce rośnie w siłę. Dość powiedzieć, że na koniec 2016 tylko jedno polskie konto mogło się pochwalić się ponad milionem obserwatorów, tak rok później była ich już piątka, w tym – tak, zgadliście – m.in. Robert Lewandowski, dla którego ubiegły rok był udany nie tylko pod względem sportowym. Jak wyglądał 2017 na polskim Twitterze?

A jeśli chodzi o sport, to nadal jest on tym, co użytkowników Twittera emocjonuje (prawie) najsilniej, ustępując tylko polityce, co doskonale widać w naszych comiesięcznych raportach Twitter Trends, w których analizujemy najważniejsze wydarzenia na polskim Twitterze.

Wśród dziesięciu największych kont na polskim Twitterze, sześć to profile związane z polityką, a tematy związane z najważniejszymi wydarzeniami na świecie i w kraju, rozgrzewały do czerwoności ćwierkających internautów. Najwięcej tweetów, co nie dziwi, wysyłały media informacyjne, a wśród nich TVP Info, które zatweetowało ponad 39 tysięcy razy w ubiegłym roku. Także ranking hashtagów został zdominowany przez politykę i media informacyjne, dopiero na piątym miejscu znalazło się miejsce na #travel, więc jest jeszcze nadzieja dla apolitycznego Twittera ;).

Twitter w Polsce w 2017 roku [INFOGRAFIKA]

Twitter w Polsce w 2017 roku [INFOGRAFIKA]

Mierz swoje działania w social media!

Do góry
Do góry

Podobne posty