Podsumowanie roku na Facebooku to często wielka niewiadoma. Publikowanych jest tak dużo różnego rodzaju treści, że ciężko przewidzieć co zdominowało minionych 12 miesięcy na tej platformie. Jest to stosunkowo łatwiejsze w przypadku innych mediów społecznościowych w Polsce – Instagrama, YouTube’a czy Twittera.

Podobnie jak na Instagramie, pewne miejsce w czołówce największych profili na polskim Facebooku mają piłkarze oraz trenerzy personalni. Mowa oczywiście o Robercie Lewandowskim, Kubie Błaszczykowskim czy Ewie Chodakowskiej.

Z kolei najlepsze posty 2017 roku na Faceboku to… zaskakująca różnorodność! Akcje charytatywne, WOŚP, Despacito, kabarety, świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Czyli wszystkie wydarzenia, które relacjonowalliśmy dla Was w minionym roku.

Kategoria ‘Najuważniejsi’ nie powinna nikogo dziwić, ponieważ w większości są to firmy telekomunikacyjne, które najlepiej radzą sobie z obsługą klienta w mediach społecznościowych. Na czele? Plus i Orange.

Zestawienie ‘Najszybciej rosnący’ oraz ‘Najbardziej angażujący’ zawierają analogiczne do siebie Strony. Znajdują się tam głównie profile o treściach sarkastycznych, zawierające memy, ciekawe informacje, inspirujące historie, czyli wszystko, co bawi, śmieszy, wzrusza i powoduje, że chcemy kliknąć ‘Udostępnij’.

Zapraszamy na podsumowanie roku 2017 na Facebooku w Polsce!

Facebook, infografika, facebook 2017, podsumowanie roku 2017

Podsumowanie roku 2017 na Facebooku

Mierz swoje działania w social mediach!