Instagram w Polsce – podsumowanie 2017 roku [INFOGRAFIKA]

Przedstawiamy pierwszą w historii Sotrendera infografikę podsumowującą miniony rok na Instagramie! Ponieważ nasze raporty Instagram Trends wydajemy już ponad rok, nadszedł również czas na zestawienie wszystkich wydarzeń 2017 roku.

Pierwszy wniosek – polski Instagram został zdominowany przez sportowców. Jednak chyba bardziej precyzyjne byłoby stwierdzenie, że rok 2017 był rokiem Roberta Lewandowskiego.

Patrząc na deklasującą rywali (w tym małżonkę 😉 ) liczbę fanów Roberta, jak i na zestawienie najlepszych postów 2017 roku, nie ma co do tego wątpliwości. Już nawet nasze comiesięczne zestawienia Instagram Trends były sygnałem, że piłkarz może namieszać w rocznym podsumowaniu aktywności na Instagramie.

Do największych należał również profil Anny Lewandowskiej, Wojciecha Szczęsnego oraz Ewy Chodakowskiej. Tuż za nimi znalazły się profile blogerek modowych, w tym m.in. Angeliki Muchy czy Maffashion.

Kategorię sportowców uzupełniła również Joanna Jędrzejczyk, której profil był numerem 3 w rankingu najszybciej rosnących. Instagram miał więc w 2017 r. sporo wspólnego z Twitterem, gdzie sport był również gorącym tematem.

Małą odmianą jest za to grupa najaktywniejszych profilów, gdzie w TOP5 znalazły się profile marek modowych – DeeZee i Renee oraz mediów tradycyjnych – Gazeta Wyborcza i TVN.pl.

Zapraszamy na podsumowanie roku 2017 na Instagramie w Polsce!

podsumowanie 2017, instagram, podsumowanie roku, Instagram w Polsce - podsumowanie 2017 roku

Jak wyglądał rok 2017 na polskim Instagramie?

Mierz swoje działania w social media!

Do góry
Do góry

Podobne posty