Facebook Trends listopad 2017 – wielkie przygotowania

święta, przygotowania, black week, promocje

Jesteśmy w trakcie jednego z bardziej gorących okresów w roku. Za nami Black Friday (Week? ;)), Cyber Monday, przed nami m.in. koniec roku i wszelkich podsumowań, ale też oczywiście Święta Bożego Narodzenia i cały “szał” z nimi związany.

Wszystko to spowodowało, że także na Facebooku dużo się działo. Zapraszamy na nasze subiektywne podsumowanie wydarzeń z minionego miesiąca, a po szczegóły odsyłamy do pełnej wersji raportu Facebook Trends listopad 2017!

Kto zyskał najwięcej

Które branże były najbardziej popularne w listopadzie? Ścisła czołówka utrzymała się bez większych zmian, choć Piłkarzom udało się objąć prowadzenie mimo mniejszego, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, zaangażowania swoich fanów.

Warto jednak podkreślić największy wzrost w kategorii branż, który należy do… kabaretów, o których pisaliśmy w minionym miesiącu! Odnotowały one awans aż o 14 pozycji i uplasowały się ostatecznie na 7. miejscu w rankingu. Czyżby to była nasza zasługa? 😉

kabarety, facebook, facebook trends, listopad

Zestawienie branż wg zaangażowania na Facebooku | listopad 2017

Coraz bliżej święta

No cóż, tego faktu chyba nie da się ukryć, a od 1. grudnia wszyscy czują już ogólne przyzwolenie, żeby o nich głośno mówić. Tudzież śpiewać 😉

Jednym z elementów, który od dawna kojarzy się większości z nas ze świętami jest świąteczna ciężarówka Coca-Coli, która niczym “Kevin sam w domu” chyba długo jeszcze się nie znudzi. Fenomen ciężarówki znalazł swoje odzwierciedlenie również na Facebooku i to już w listopadzie, gdy ogłoszono, że wyruszy ona w trasę po Polsce.

deezee, coca cola, aktywni użytkownicy, facebook

Ranking aktywnych użytkowników w kategorii Marki | listopad 2017

Pod względem aktywnych użytkowników profil Coca-Coli odnotował wzrost aż o 58 pozycji w całej kategorii Marki (z przyrostem o 360%) i uplasował się na wysokim, 6. miejscu.

Z kolei w FMCG Coca-Cola objęła zdecydowane prowadzenie.

fmcg, aktywni użytkownicy, facebook, coca cola

Ranking aktywnych użytkowników w kategorii FMCG | listopad 2017

… i miała również najlepszy post miesiąca.

Pamiętacie zeszłoroczne akcje i kampanie świąteczne? Jeśli nie, to koniecznie przypomnijcie sobie, kto i dlaczego odniósł sukces – jeszcze nie jest za późno, żeby się trochę zainspirować i pomóc swoim tegorocznym wysiłkom osiągnąć lepsze wyniki!

Powrót sportów zimowych

Choć o Robercie Lewandowskim, nie tylko w związku z jego karierą piłkarską, głośno jest cały rok, nie zapominamy również o innych sportach i sportowcach, tych bardziej “sezonowych”.

Skoczkowie narciarscy, bo o nich będzie właśnie mowa, w minionym miesiącu rozpoczęli nowy sezon. Nie powinien dziwić więc wzrost w liczbie aktywnych użytkowników na profilach czołowych skoczków – Kamila Stocha i Piotra Żyły.

Jedni pną się w rankingu do góry, inni odnotowują spadki – w listopadzie większość profili polskich piłkarzy uplasowała się w zestawieniu kilka pozycji niżej w porównaniu do października.

sportowcy, facebook, kamil stoch, piotr żyła, skoki narciarskie

Ranking sportowców na Facebooku wg aktywnych użytkowników | listopad 2017

Warto pomagać

Zbliżający się okres świąteczny to również czas kiedy jesteśmy bardziej empatyczni i skorzy do bezinteresownej pomocy innym.

Często pomoc pojedynczych osób jednak nie wystarczy. W grupie siła, dlatego często nawet polubienia czy udostępnienia informacji dalej, dzięki czemu mogą one dotrzeć do większej liczby osób, są niezwykle ważne. W listopadzie rzesza użytkowników Facebooka mocno zaktywizowała się na większości profili organizacji NGO – przy czym znaczna większość z nich dotyczyła pomocy czworonogom.

facebook, ngo, organizacje ngo, wośp

Liczba aktywnych użytkowników na profilach organizacji NGO na Facebooku | listopad 2017

Spory wzrost w liczbie aktywnych użytkowników odnotował na swoim koncie również profil WOŚP oraz Jurka Owsiaka – w końcu w styczniu już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pełne podsumowanie minionego miesiąca na polskim Facebooku znajdziecie jak zawsze w najnowszym wydaniu raportu Facebook Trends listopad 2017!

MIERZ, OPTYMALIZUJ, RAPORTUJ!Zobacz więcej

Do góry
Do góry

Podobne posty