Facebook Trends Polska sierpień 2017 – warto dbać o swoich fanów

Sierpniowe wydarzenia na Facebooku uświadamiają nam po raz kolejny, że warto (poza tym że należy), dbać o swoich obserwatorów. Warto to robić nie tylko po to, żeby osiągnąć własny sukces i “sławę”, ale także by móc pomagać innym.

Sprawdźcie, co wydarzyło się w sierpniu na polskim Facebooku w najnowszym raporcie Facebook Trends przygotowanym przez Sotrender!

Dobrze mieć wiernych fanów

Przekonał się o tym raper Tomasz Chada, który po 2 latach pozbawienia wolności, wyszedł z więzienia. Jego post, w którym dzieli się informacją o wyjściu na wolność, był jednym z najlepszych postów miesiąca w kategorii Osoby i osiągnął liczbę ponad 111 tyś reakcji.

tomasz chada, więzienie, wyjście na wolność, post, faceboook

Post Tomasza Chady o wyjściu na wolność, 9 sierpnia 2017 r.

Porusz serca innych

Wielką popularnością cieszą się od dawna posty oraz profile o wydźwięku empatycznym, które skłaniają nas do refleksji, zachęcają do pomocy innym. Niekiedy zdarza się, że stają się też viralami, o czym pisaliśmy już 2 miesiące temu. Jedną z osób, która od dawna wiedzie prym w tego typu działalności jest Filip Chajzer niejednokrotnie angażując się w różnego rodzaju akcje charytatywne i pomoc innym, ostatnio głównie Powstańcom Warszawskim. Czołówka najlepszych jego postów w sierpniu dotyczyła właśnie tego celu.

filip chajzer, sierpień, najlepsze posty, pomoc

Najlepsze posty na profilu Filipa Chajzera na Facebooku w sierpniu 2017

Chajzer jest jednym z lepiej odbieranych polskich celebrytów, który w słuszny sposób potrafi wykorzystać swoją popularność i dużą rzeszę fanów.

Profil Chajzera był w sierpniu numerem 1 pod względem liczby aktywnych użytkowników na polskim Facebooku. Dziennikarzowi udało się wyprzedzić w tym zestawieniu samego Roberta Lewandowskiego, mimo dużo mniejszej liczby obserwatorów (Chajzer – 768 852 vs. Lewandowski – 9 266 684, czyli ponad 8 milionów mniej!).

facebook trends, sierpień, aktywni użytkownicy, filip chajzer

Facebook Trends Polska sierpień 2017 | Osoby

To kolejny przykład, że nie liczba obserwatorów a ich “jakość”, zaangażowanie i utożsamianie się z daną osobą, profilem czy akcją są naprawdę ważne.

Podaj dalej

Idąc za przykładem sierpniowego raportu Instagram Trends, gdzie poruszaliśmy temat postów odwołujących się do naszych uczuć i przedstawiających bardziej ludzkie oblicze Internetu, Facebookowym odpowiednikiem postów, którym chętnie dajemy “lubię to” lub “udostępnij” są aktualizacje na profilach typu wyznajemy, Podaj.to czy popularne. Na czym bazują? Na historiach i sytuacjach, które szokują, ruszają za serce, wywołują śmiech, smutek oraz mnóstwo innych uczuć.

Post Podaj.to był drugim najlepszym postem na polskim Facebooku w sierpniu.

facebook trends, podaj.to, wiedza bezużyteczna, najlepsze posty

Facebook Trends Polska sierpień 2017 | Najlepsze posty

O czym było wideo? To rozważania nad stanem środowiska na przestrzeni ostatnich pokoleń i sposobów dbania o nie. Kontrast między tym jak było kiedyś, a tym jak jest teraz – liczbą samochodów czy urządzeń elektrycznych w domach. Oczywiście wideo kończy się zachętą do jego udostępniania. I najwyraźniej było na tyle atrakcyjne i interesujące, że tylko w sierpniu post został udostępniony ponad 58 tys. razy (w chwili obecnej jest to już ponad 76 tys.).

Co jeszcze działo się na polskim Facebooku w sierpniu? Tego dowiesz się jak zawsze z najnowszego raportu Facebook Trends!

MIERZ, OPTYMALIZUJ, RAPORTUJ!Zobacz więcej

Uważasz, że brakuje w naszym zestawieniu jakiegoś profilu? Skontaktuj się z nami!

Do góry
Do góry

Podobne posty