Facebook Trends czerwiec 2017 – Polityka kontra puszcza

Najwięcej osób w czerwcu ponownie zaangażowała Wiedza Bezużyteczna, która znalazła się na czele zestawienia zarówno pod względem liczby tzw. storytellersów, jak i aktywnych użytkowników. Zaraz za nią znalazła się inna strona z memami, Besty, która zaktywizowała więcej użytkowników niż sam Robert Lewandowski.

Co jeszcze działo się na Facebooku w czerwcu? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu Facebook Trends przygotowanego przez Sotrender!

Facebook w obronie Puszczy Białowieskiej

Najlepsze posty na Facebooku - Facebook Trends czerwiec 2017.png

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, najbardziej interaktywnym potem była prośba o udostępnienia. Tym razem jednak nie chodziło o pomoc dla chorego dziecka czy zbiórkę pieniędzy, ani o zwykłe śmieszkowanie lecz o Puszczę Białowieską. Administratorom strony Greenpeace Polska udało się zmobilizować 120 tysięcy użytkowników do udostępniania ich apelu. Aż chciałoby się napisać “jednym prostym trickiem” zirytowali większość administratorów stron na Facebooku.

Boję się oszustwa

Trudno pisać o tej sprawie, ale drugim pod względem interaktywności postem w czerwcu był apel popularnego youtubera, Boxdela o pomoc dla Antosia, który miał stracić wzrok w wyniku choroby. Resztę tej historii, ciągnącej się prawie od początku roku już znacie. Na początku lipca okazało się, że Antoś nigdy nie istniał, a cała akcja była fikcją i próbą oszustwa (jak widać udaną). 102 tysiące użytkowników Facebooka udostępniła post Boxdela. To oszustwo z pewnością podkopie zaufanie do innych, podobnych, ale całkowicie prawdziwych zbiórek charytatywnych. Warto zauważyć, że Boxdel zdążyl usunąć feralne wideo.

MIERZ DZIAŁANIA NA Facebooku!Zobacz więcej

Angażująca polityka w Facebook Trends

Najbardziej angażujące branże - Facebook Trends czerwiec 2017

Najbardziej angażujące branże – Facebook Trends czerwiec 2017

W czerwcu zauważyliśmy większe niż zwykle zaangażowanie na stronach poświęconych polityce. Partie polityczne w zestawieniu branż pod względem zaangażowania awansowały o sześć miejsc. Co ciekawe, najwięcej z najlepszych postów w tej kategorii opublikowała strona Kukiz ‘15, aż 9 z 15 najbardziej angażujących treści jest ich autorstwa. Natomiast wideo Platformy Obywatelskiej o domniemanych związkach Antoniego Macierewicza z ludźmi z rosyjskiego półświatka było najczęściej udostępnianym politycznym postem ubiegłego miesiąca.

Najpopularniejsi politycy na Facebooku - Facebook Trends czerwiec 2017.png

Najpopularniejszym politykiem na Facebooku niezmiennie pozostaje Janusz Korwin-Mikke przed Zbigniewem Stonogą i Andrzejem Dudą. Najlepiej swoje społeczności oprócz prezesa Wolności angażują prezydent Słupska Robert Biedroń oraz działacze Kukiz ‘15 – szef stowarzyszenia Paweł Kukiz, Marek Jakubiak i Stanisław Tyszka.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Facebook Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty