Instagram Trends lipiec 2017 – sportowe sukcesy cieszą najbardziej

sport, kolarstwo, rower, kolarz

Lipiec był miesiącem, kiedy po raz kolejny na polskim Instagramie królował sport. Standardowo prym wiedli piłkarze, ale nie dali o sobie zapomnieć również inni sportowcy i trenerzy personalni. Poza tym było stosunkowo spokojnie i leniwie – jak na wakacje przystało.

Co dokładnie wydarzyło się w minionym miesiącu na polskim Instagramie? O tym jak zawsze przeczytacie więcej w raporcie Instagram Trends lipiec 2017!

Forza Juve!

Choć wydaje się, że długo jeszcze będziemy musieli czekać aż komuś naprawdę uda się przyćmić sławę Roberta Lewandowskiego (ponownie należą do niego najlepsze posty miesiąca jak i dominacja pod względem liczby obserwatorów), od pewnego czasu inni polscy piłkarze zaczynają “dochodzić do głosu”. Jednym z nich jest Wojciech Szczęsny, który w minionym miesiącu został piłkarzem klubu Juventus. Transfer ten zapewnił mu również 8% przyrost obserwatorów na Instagramie, plasując go na 5. pozycji w rankingu.

Instagram, piłkarz, Wojciech Szczęsny

Instagram Trends Polska lipiec 2017 – największe profile

Sportowe sukcesy piłkarza zapewniły mu miejsce w najlepszej 15 wszystkich postów polskiego Instagrama w lipcu. Również 4 z 6 jego najlepszych postów dotyczyło właśnie tego wydarzenia z jego życia. Z kolei w kategorii Osoby Szczęsny odnotował wzrost aż o 37 pozycji w rankingu zaangażowania (z liczbą 75 882 aktywności na post), plasując się na 13. pozycji.

Wojciech Szczęsny, Instagram, Juventus

Wojciech Szczęsny – najlepsze posty na Instagramie | lipiec 2017

Nie tylko piłka nożna

W lipcu stosunkowo dużo “działo się” także wokół innych sportowców i ich, nie tylko sportowych, osiągnięć.

Instagram, sportowcy, piłkarze

Instagram Trends Polska lipiec 2017 – Sportowcy | zaangażowanie

Agnieszka Radwańska, która powiedziała chyba najważniejsze TAK w swoim życiu, ponownie rozbudziła zainteresowanie swoją osobą wśród fanów. Jej ślubny post miał ponad 40 tyś polubień (czyli niespełna 4x więcej niż przeciętnie) i dał jej awans aż o 18 pozycji. Ostatecznie tenisistka uplasowała się na 18 miejscu w kategorii Osoby, przy wysokim, bo aż 10% wzroście ogólnej liczby obserwatorów.

Były skoki narciarskie, było pływanie, zakorzeniło się też kilka innych dyscyplin sportu w świadomości Polaków. Od jakiegoś czasu popularnością cieszy się z kolei kolarstwo. W lipcu Michał Kwiatkowski wygrał jednodniowy wyścig Clasica w San Sebastian. Sukces ten jak i inne ostatnie starty kolarza przyczyniły się do aż 18% wzrostu liczby obserwatorów (awans na miejsce nr 20 w rankingu), zaś w kategorii zaangażowanie odnotował on awans z pozycji 16. na 10.

7% wzrost liczby obserwatorów odnotowali na swoim koncie także fit.lovers (Pamela Stefanowicz & Matt Meknife), co mogło mieć związek z emitowanymi obecnie w telewizji reklamami produktów marki Dafi, w której występuje para.

Uwaga, konkurs!

Nie, nie u nas 😉

W czerwcowym raporcie Instagram Trends pisaliśmy o sposobach na lepsze angażowanie odbiorców i zwiększenie widoczności firmy w mediach społecznościowych. Działania podejmowane przez marki w lipcu “zmusiły” nas do kontynuacji tematu. O czym mowa? Tym razem o konkursach, które cieszą się największym powodzeniem (ale też efektywnością) w branży FMCG.

Kto przodował w tym obszarze na polskim Instagramie w minionym miesiącu? Zdecydowanie PLNY LALA – marka odzieżowa, która nieustannie podbija serca nie tylko w Polsce, ale powoli również za granicą. Post konkursowy “wdarł” się między najpopularniejsze posty Roberta Lewandowskiego i znalazł się w TOP3 postów na polskim Instagramie w lipcu.

Instagram, najlepsze posty, Robert Lewandowski, PLNY LALA

Instagram Trends Polska lipiec 2017 – Najlepsze posty

Liczba polubień posta konkursowego przekroczyła 14 tyś, z kolei liczba komentarzy wyniosła blisko 29 tyś.

Również inne marki modowe pokusiły się w lipcu o zorganizowanie Instagramowych konkursów. Jedną z nich było Domodi, jednak ich konkurs rozniósł się znacznie mniejszym echem na Instagramie, osiągając jedynie niespełna 1500 serduszek i około 700 komentarzy.

konkurs, domodi, moda

Post konkursowy na oficjalnym profilu Domodi na Instagramie

Mimo wszystko konkurs przyczynił się do zwiększenia zaangażowania na profilu Domodi i zapewnił tym samym wzrost o 12 pozycji w kategorii Moda.

Instagram, moda, zaangażowanie

Instagram Trends Polska lipiec 2017 – Moda | zaangażowanie

Konkursy pojawiły się również m.in. na profilu DeeZee Shoes czy Yeah Bunny.

Posty konkursowe były jednymi z najlepszych postów w kategorii moda w minionym miesiącu na Instagramie.

moda, Instagram, najlepsze posty, plny lala

Instagram Trends Polska 2017 – najlepsze posty w kategorii Moda

Chyba już teraz nikt nie ma wątpliwości, czy konkursy powinny znaleźć swoje miejsce w strategii marketingowej większości marek.

Co jeszcze wydarzyło się na polskim Instagramie w lipcu? Sprawdźcie całe wydanie najnowszego raportu Instagram Trends!

MIERZ, OPTYMALIZUJ, RAPORTUJ!Zobacz więcej

Do góry
Do góry

Podobne posty