Instagram Trends czerwiec 2017 – bo liczy się zaangażowanie

Przyjęło się, że wakacje to czas odpoczynku. W ubiegłym miesiącu większość z nas myślami była już pewnie gdzie indziej, dlatego w czerwcowym wydaniu Instagram Trends także my damy Wam odpocząć od tematów, które zazwyczaj dominują na Instagramie (nie będzie ani słowa o Robercie Lewandowskim i jego małżonce!). Skupimy się na zaangażowaniu i podejrzymy, co znane marki robiły, żeby osiągnąć sukces w tym obszarze.

Zapraszamy do lektury raportu Instagram Trends Polska czerwiec 2017 przygotowanego jak zawsze przez Sotrender!

Photo, please

Kategorią, która wyjątkowo mocno angażowała swoich obserwatorów w czerwcu była fotografia. Nic dziwnego – czerwiec to nie tylko czas ślubów, sesji plenerowych, ale także początek wspomnianego już okresu wakacyjno-urlopowego, kiedy wyjątkowo tęskno nam do palm, plaż, piasku i słońca czy bardziej aktywnych form wypoczynku. I nawet jeśli do urlopu nam daleko to zazwyczaj chętnie oglądamy zdjęcia z myślą też bym tak chciał/a…

fotografia, instagram, czerwiec 2017

Instagram Trends Polska Czerwiec 2017: Fotografia | Zaangażowanie

Którzy fotografowie odnotowali największe wzrosty? Mariusz Pałczyński (fotografia sportowa i eventy) Bartpogoda oraz Kajetan Sitko (fotografia podróżnicza). Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się profil PolandPhotos (który jak się okazuje jest na sprzedaż), prezentujący różne zakątki naszego kraju. Dość dużym zainteresowaniem cieszyły się również profile marek związanych z fotografią i sprzętem fotograficznym, np. Instax Poland, Nikon Polska czy Canon Polska, które odnotowały wzrosty o kilka pozycji.

Lubujemy się jednak oglądaniem nie tylko profesjonalnej fotografii, ale również bardziej amatorskich zdjęć z ciekawych destynacji. Relacja Kingi Rusin z podróży do dalekiej Polinezji Francuskiej zapewniła jej wzrost aż o 30 oczek w górę, jeśli chodzi o zaangażowanie w kategorii Osoby.

Potęga influencerów

moda, Instagram, marki modowe

Instagram Trends Polska Czerwiec 2017: Moda | Zaangażowanie

Marki coraz częściej nie tylko dostrzegają potencjał w influencerach, ale także nawiązują z nimi współprace. Tak też się stało w przypadku marki Adidas, która zaprosiła niedawno do współpracy przy swoich eventach znaną blogerkę modową Jessicę Mercedes Kirschner. Formuła współpracy odbiegała jednak nieco od standardów, do jakich przywykliśmy, ponieważ Jemerced została dyrektor kreatywną treningów Adidas Women #HereToCreate. Nie tylko sygnuje więc eventy swoim nazwiskiem, jest na nich obecna, ale także ma na nie realny wpływ i entuzjastycznie promuje je na swoich kanałach social media.

Dzięki temu oficjalny profil Adidasa angażował swoje fanki bardziej niż w poprzednim miesiącu, a najlepsze posty w czerwcu dotyczyły właśnie eventów #HereToCreate.

adidas, sport, heretocreate, event

Oficjalne konto Adidas Poland na Instagramie – najlepsze posty w czerwcu

Ciało gotowe na plażę

Nie, nie mówimy o wizytach na siłowni i efektach treningów, choć pozostajemy w temacie wakacyjnym. Mowa o mini akcji społecznej zorganizowanej w czerwcu przez Wysokie Obcasy, która była świetnym sposobem nie tylko na większe angażowanie fanów w publikowane treści, ale też na silniejsze utożsamianie się z nią.

O co w niej chodziło? O akceptację swojego ciała takim jakie jest, nie zaś usilne poprawianie go (często nawet dla ludzi, których w ogóle nie znamy!).

wysokie obcasy, gotowe na plażę, akcja społeczna

Wysokie Obcasy – oficjalne konto na Instagramie

Podczas gdy inne posty magazynu zbierały średnio po kilkaset polubień na Instagramie, posty w ramach akcji – średnio około 2000 (najlepszy ponad 4000), tak więc dobre kilka razy więcej. To przyczyniło się z pewnością do awansu Wysokich Obcasów o 8 miejsc i ostateczne uplasowanie się na 17 pozycji w kategorii Media tradycyjne/ zaangażowanie.

wysokie obcasy, instagram

Wysokie Obcasy – najlepsze posty w czerwcu

Co jeszcze wydarzyło się w czerwcu na polskim Instagramie? Koniecznie sprawdźcie najnowszy raport Instagram Trends czerwiec 2017!

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli Waszym zdaniem jakieś profile powinny się również w nim znaleźć, napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Mierz, optymalizuj, raportuj!Zobacz więcej

Do góry
Do góry

Podobne posty