Prezentujemy nowego Sotrendera!

Ostatnia tak duża zmiana naszej aplikacji miała miejsce 4 lata temu. Wtedy to został wdrożony dobrze Wam znany, czarny layout. Jednak 4 lata to mnóstwo czasu dla mediów społecznościowych jak i dla Was, naszych Klientów. Dlatego uznaliśmy, że już czas i  z okazji naszych 6. już urodzin chcemy sprezentować Wam nową odsłonę panelu, a także strony www!

Nowy panel jest zdecydowanie bardziej przejrzysty i ma za zadanie ułatwić nawigację pomiędzy najpopularniejszymi funkcjami Sotrendera. Zmiany zostały oparte na dokładnej analizie zachowań użytkowników narzędzia oraz najnowszych trendach w projektowaniu aplikacji. Działamy w obszarze badań i analiz social media od 6 lat. To długo, w tym czasie prawie wszystko się zmieniło – same platformy – czy ktoś pamięta o Naszej Klasie? – rynek czy potrzeby klientów. Narzędzia też muszą się rozwijać, aby umacniać swoją pozycję na rynku i dostosowywać się do zmieniających się potrzeb użytkowników. – mówi Jan Zając, prezes i twórca Sotrendera.

[Aktualizacja 02.2018 – sprawdź aktualny wygląd menu oraz nawigacji]

Co się zmieniło?

Poza samym layoutem zmienił się sposób nawigacji. Po dodaniu pierwszych profili (jeśli jesteś nowym użytkownikiem) i wejściu do panelu, powita Was przewodnik, który objaśni poszczególne elementy.

Mierz swoje działania w social media!

Najważniejsze i najbardziej popularne funkcje pogrupowaliśmy w proste menu, od którego zaczynasz swoje działania w Sotrenderze. Kliknij więc:

  • Porównanie – jeśli chcesz porównać swój profil z profilami konkurencji lub porównać kilka własnych profili między sobą, utworzyć grupy profili i analizować najważniejsze metryki,
  • Raportowanie – jeśli interesują Cię dane dotyczące pojedynczego profilu (Twojego bądź konkurencyjnego), a dodatkowo chcesz utworzyć raport w formacie PDF/XLS i pobrać go na swój komputer, bądź wysłać pod konkretny adres,
  • Odbiorcy – jeśli chcesz przeanalizować strukturę fanów danego profilu oraz zidentyfikować tych najbardziej aktywnych (potencjalnych ambasadorów),
  • Optymalizacja – jeśli chcesz sprawdzisz wskazówki dla profilu oraz zweryfikować skuteczność swojej strategii treści.

Nowe menu aplikacji wraz z przewodnikiem
Po wyborze zakładki, kliknij na określoną platformę (Facebook, Twitter, YouTube bądź Instagram) by zobaczyć swoje profile i kanały. Jeśli wcześniej przypiąłeś profil do Dashboardu, możesz wybrać go od razu.

Dla wszystkich profilów zobaczysz przegląd najważniejszych danych w postaci małych grafów. Na każdy z nich można kliknąć by dotrzeć do jeszcze większej liczby metryk i szczegółów.

Raportowanie dla pojedynczego profilu.

Aktywność fanów w podziale na dni. Kliknięcie na dany punkt wykresu pozwala na zobaczenie opublikowanych postów.

Nasi użytkownicy dużo uwagi poświęcają śledzeniu konkurencji. Moduł ten został zatem wyeksponowany i wzbogacony o dodatkowe metryki. Użytkownik może porównać się z konkurencją poprzez tworzenie grup do ośmiu profili. Dane pokazują, kiedy użytkownicy najczęściej angażowali się w komunikację marki, jaki rodzaj treści jest najskuteczniejszy, jakiego typu użytkownicy i reakcje przeważały w danym okresie czasu oraz które posty były najpopularniejsze.

Grupowanie profilów ułatwia porównanie ich między sobą.

Raportowanie jest kolejnym kluczowym elementem dla naszych użytkowników. Jak do tej pory, można było generować pliki w formatach .pdf i .xls, ale już niedługo będzie można pobrać edytowalny raport w formacie .ppt. Dodatkowo funkcję tę otrzymają grupy więc będzie przygotować raport porównawczy, który obejmie aktywności kilku profili na raz.

Każdy raport można dostosować do własnych potrzeb.

Nowy wygląd i funkcje w narzędziu to początek większych zmian w Sotrenderze. Nasze cele na kolejny rok to dostarczanie jeszcze dokładniejszych danych i wskazówek dla marketerów na całym świecie. Sektor reklamy w social media dynamicznie rośnie (75% wzrostu segmentu rok do roku w Polsce, w USA 57% – dane IAB), a same media społecznościowe stają się jeszcze ważniejszym elementem komunikacji marek z klientami.

Obecni klienci mogą zobaczyć i skorzystać z nowego panelu pod adresem: app.sotrender.com. Natomiast nowi użytkownicy Sotrendera domyślnie rejestrują się już w nowej wersji narzędzia. 

Co myślicie o naszej nowej odsłonie?

Mierz swoje działania w social media!

Do góry
Do góry

Podobne posty