W listopadzie zauważyliśmy spadek aktywności administratorów na Facebooku. Obserwowane przez nas strony średnio publikowały o 3% mniej postów niż w październiku. Natomiast użytkownicy rzadziej klikali lubię to, ale częściej komentowali posty stron. 

Co jeszcze działo się na Facebooku w listopadzie? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends listopad 2016 przygotowanego przez Sotrender!

Ubierz się dobrze w Fanpage Trends

Największe strony w kategorii Odzież - Fanpage Trends listopad 2016

Największe strony w kategorii Odzież – Fanpage Trends listopad 2016

Rzadko zaglądamy w naszych wstępniakach do branży odzieżowej, czas zatem przyjrzeć się jej bliżej. Największe strony w tej kategorii to Reserved Poland, Cropp oraz H&M. Ponad milion fanów mają także Domodi.pl oraz House. Natomiast najlepiej swoją społeczność angażują Domodi.pl, Butik i Zaczarowany świat sukienek.

Dalszy ciąg porządków na Facebooku?

Największe strony na polskim Facebooku - Fanpage Trends listopad 2016

Największe strony na polskim Facebooku – Fanpage Trends listopad 2016

W listopadzie ponownie zanotowaliśmy spadki liczby fanów niektórych stron. Tak jak w październiku, nie są to drastyczne ubytki, jednak na tyle poważne, że można interpretować je jako kolejną odsłonę czyszczenia Facebooka z nieaktywnych kont.

 

Badanie płatnej komunikacji na Facebooku

Zmiana Facebook Share of Voice w czasie

Sotrender rozwija metodę szacowania zasięgu i wydatków reklamowych na Facebooku dla marek konkurencyjnych. Jest to możliwe dzięki naszej unikalnej bazie danych oraz zaawansowanym metodom uczenia maszynowego (machine learning). Korzystający z niej marketerzy mogą zweryfikować aktywność w całej kategorii (m.in. share of voice i share of spend oraz ich zmiany w czasie) a dzięki temu poznać strategie komunikacji i promocji poszczególnych marek. Badanie pozwala na optymalizację budżetu, dostarczając argumentów za jego modyfikacją i świadomym rozłożeniem w czasie. Skorzystało już z niego kilkanaście korporacji i agencji interaktywnych. Dowiedz się więcej o naszym badaniu.

Zupełnie nowy Sotrender

Aktywność fanów w podziale na dni. Kliknięcie na dany punkt wykresu pozwala na zobaczenie opublikowanych postów.

Nasze narzędzie zyskało zupełnie nowy wygląd – jest przejrzystsze, ładniejsze i jeszcze przyjaźniejsze użytkownikom. Ostatnia tak duża zmiana naszej aplikacji miała miejsce 4 lata temu. To dość dawno temu, a w świecie social media cała epoka. Dlatego uznaliśmy, że już czas i z okazji naszych 6. już urodzin chcemy sprezentować Wam nową odsłonę panelu, a także strony www! Dowiedz się więcej o zmianach w Sotrenderze!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Fanpage Trends!