Twitter Trends Styczeń 2016 – Twitter gra z WOŚP

W styczniu, jak można było się tego spodziewać, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była najpopularniejszym tematem na Twitterze. W dniu 24. finału, hashtag #MasterCardGrazWOSP został użyty ponad 5 tysięcy razy. Ten hashtag oraz #WOSP2016 zostały z dużą przewagą najpopularniejszymi znacznikami miesiąca. Co jeszcze działo się na Twitterze w styczniu? Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrendera!

Nowa kategoria w Twitter Trends

Nowy rok w Twitter Trends zaczynamy od wydzielenia nowej kategorii – Blogerzy i vlogerzy technologiczni. Zdecydowaliśmy się na taki ruch, bo ten segment jest niezwykle aktywny na Twitterze. Nie jest zaskoczeniem, że dwa największe profile w tej kategorii to profile Przemysława Pająka i Grzegorza Marczaka (naczelni odpowiednio Spider’s Web i Antyweb). Jednocześnie w kategorii Technologie zostały same profile markowe i medialne. Trzy największe profile to Android.com.pl, Samsung Polska i Lumia Poland. Najbardziej w styczniu angażowały za to DrTusz, CD Projekt RED oraz Samsung Polska. Możemy się też pochwalić, że trafiliśmy do własnych rankingów ;). Nasz twitterowy profil znalazł się w zestawieniach zaangażowania, aktywności i interaktywności.

Najbardziej aktywne profile w kategorii Technologie i sprzęt - Twitter Trends styczeń 2016

Najbardziej aktywne profile w kategorii Technologie i sprzęt

Mierz działania na Twitterze w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Polityka w Twitter Trends

Najpopularniejse hashtagi w styczniu 2016 - Twitter Trends

Najpopularniejse hashtagi w styczniu 2016 – Twitter Trends

Choć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdominowała styczeń, użytkownicy Twittera nie zapomnieli o polityce. #dobrazmiana znalazła się na trzecim miejscu zestawienia pod względem najpopularniejszych hashtagów, a wśród najczęściej używanych hashtagów miesiąca znajdziemy m.in. #Waszczykowski, #PE, #PiS. Ostatniego dnia stycznia użytkownicy najczęściej tweetowali #MieszkoPierwszy, co było efektem gorącej senackiej debaty o pierwszym historycznym władcy Polski.

Podsumowanie roku na Twitterze

Największe profile na Twitterze w 2015 roku

Największe profile na Twitterze w 2015 roku

Twitter rośnie najszybciej z trzech najpopularniejszych mediów społecznościowych. W ubiegłym roku liczba użytkowników serwisu w Polsce wzrosła o ponad 30%! W Sotrenderze zdajemy sobie sprawę z rosnącej roli tego medium, dlatego ciągle rozwijamy nasze comiesięczne raporty Twitter Trends o kolejne kategorie oraz dodajemy nowe funkcje do naszego narzędzia. Zapraszamy do obejrzenia infografiki, którą przygotowaliśmy wspólnie z panwizualny.pl. Dowiecie się z niej, jakie były najpopularniejsze hashtagi, kto najczęściej ćwierkał, czyje tweety budziły najwięcej emocji oraz czym charakteryzuje się Twitter w Polsce.

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty