Twitter w Polsce – podsumowanie 2015 r. [INFOGRAFIKA]

Twitter rośnie najszybciej z trzech najpopularniejszych mediów społecznościowych. W ubiegłym roku liczba użytkowników serwisu w Polsce wzrosła o ponad 30%! W Sotrenderze zdajemy sobie sprawę z rosnącej roli tego medium, dlatego ciągle rozwijamy nasze comiesięczne raporty Twitter Trends o kolejne kategorie oraz dodajemy nowe funkcje do naszego narzędzia. Zapraszamy do obejrzenia infografiki, którą przygotowaliśmy wspólnie z panwizualny.pl. Dowiecie się z niej, jakie były najpopularniejsze hashtagi, kto najczęściej ćwierkał, czyje tweety budziły najwięcej emocji oraz czym charakteryzuje się Twitter w Polsce.

Podwójne wybory mocno odbiły się na tematyce dyskusji na Twitterze. Dominacja polityki była bezsprzeczna. W najczęściej używanych hashtagach 2015 roku znalazły się m.in. #debata, #wybory2015, #kopacz, #tokfm. Użytkownicy najczęściej wspominali profile prezydenta Andrzeja Dudy, prawicowego dziennikarza Samuela Pereiry oraz blogerkę Katarynę. Te dwa ostatnie profile trafiły do czołówki najbardziej angażujących profili na Twitterze w ubiegłym roku. Poza nimi w pierwszej piątce znaleźli się również dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski oraz dwójka młodych wokalistów – Dawid Kwiatkowski i Saszan.

Twitter w ubiegłym roku miał trzech liderów – Roberta Lewandowskiego, Andrzeja Dudę oraz Dawida Kwiatkowskiego. Profil najlepszego polskiego piłkarza w zeszłym roku zaczęło obserwować ponad 300 tysięcy nowych użytkowników, czyli obserwuje go teraz o 929% więcej twitterowiczów niż przed rokiem. Lewy ćwierkał rzadko, ale skutecznie – aż cztery z dziesięciu najbardziej angażujących tweetów były jego autorstwa. Andrzej Duda zbudował bardzo zaangażowaną społeczność, podobnie jak Dawid Kwiatkowski, którego hashtag #szepczę trafił do zestawienia najlepszych hashtagów ubiegłego roku.

 

Zapraszamy do obejrzenia całej infografiki podsumowującej 2015 r. na Twitterze w Polsce!

Podsumowanie 2015 roku na Twitterze przygotowane przez Sotrendera i panwizualny.pl

Podsumowanie 2015 roku na Twitterze

Mierz działania na Twitterze w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty