Fanpage Trends Grudzień 2015 – świąteczne zaangażowanie

Grudniowy, świąteczno-noworoczny wypoczynek przyciągnął Polaków do Facebooka. W komunikację angażowało się średnio o 10% więcej osób niż w poprzednim miesiącu. Użytkownicy częściej komentowali posty stron i klikali “lubię to” niż w listopadzie, choć równie często udostępniali posty marek. Co jeszcze działo się na Facebooku w grudniu? Zapraszamy do lektury raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrendera!

Polityczne wydarzenia w Fanpage Trends

Najbardziej angażujące strony w kategorii Politycy i Partie - Fanpage Trends grudzień 2015

Najbardziej angażujące strony w kategorii Politycy i Partie – Fanpage Trends grudzień 2015

Na Facebooku, podobnie jak na Twitterze, dużo działo się w sferze polityki. Najwięcej fanów w ostatnim miesiącu ubiegłego roku zyskały strony Ryszarda Petru oraz Komitetu Obrony Demokracji. Strona lidera .Nowoczesnej była również najbardziej angażującą stroną w kategorii Politycy i Partie. W jej komunikację zaangażowało się ponad 255 tysięcy użytkowników, czyli o 33% więcej niż strona ma fanów. W pozostałych rankingach – aktywności i interaktywności – Ryszard Petru uplasował się na drugim miejscu, tuż za kontrowersyjnym biznesmenem i politycznym aktywistą, Zbigniewem Stonogą.

Największe strony w kategorii Politycy i Partie - Fanpage Trends grudzeiń 2015

Największe strony w kategorii Politycy i Partie – Fanpage Trends grudzeiń 2015Najwięcej fanów wśród polityków ma ciągle Janusz Korwin-Mikke, którego stronę polubiło w grudniu ponad 10 tysięcy nowych użytkowników. Z ponad 678 tysiącami fanów lider partii KORWiN ma bezpieczną przewagę nad Zbigniewem Stonogą i Andrzejem Dudą. Warto zauważyć, że dynamika przyrostu fanów na stronie obecnie urzędującego prezydenta jest bardzo wysoka, w ubiegłym miesiącu zyskała ponad 35 tysięcy nowych polubień.

Mierz działania na Facebooku w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Analiza płatnych postów w Sotrenderze

Badania Facebooka - analiza płatnej komunikacji

Badania Facebooka – analiza płatnej komunikacji

Dla dużych marek od pewnego czasu na Facebooku najważniejsza jest komunikacja płatna. Wraz ze spadającym zasięgiem organicznym to właśnie sponsorowanie postów staje się głównym sposobem budowania zasięgów i docierania do klientów. Marketerzy, stratedzy i analitycy dokładnie śledzą dane dotyczące efektów i kosztów płatnej promocji własnej marki. Co jednak z danymi dla całego segmentu, które byłyby niezwykle pomocne w szacowaniu budżetów i KPI? W Sotrenderze wprowadziliśmy zupełnie nowy typ analizy – analizę płatnej komunikacji na Facebooku, dzięki której poznacie szacowane wydatki konkurencji na promocję postów.

Sombrero, osobisty trener e-marketingu

Sombrero,  your personal e-marketing trainer

Sotrender jako aplikacja social media analytics jest przeznaczony przede wszystkim dla tych firm, które już sprawnie i intensywnie prowadzą swój online marketing. Teraz sięgamy po kolejny segment rynku: małe firmy, które same prowadzą swoje działania komunikacyjne. Rozwiązaniem dla nich jest Sombrero, bezpłatna aplikacja mobilna z regularnym planem treningowym, wspierana treściami edukacyjnymi. Dowiedzcie się więcej o Sombrero w specjalnym poście na naszym blogu!

5 lat Sotrendera!

Jan Zając i Hubert Tworkowski z Aulerem

Trudno nam w to uwierzyć, ale w grudniu Sotrender skończył pięć lat. To pięć lat wytężonej pracy, by nasi klienci zawsze mieli najświeższe i najdokładniejsze dane. Z tej okazji zebrało się nam na małe wspominki. Zobaczcie, jak rozwijał się Sotrender w ciągu swojej krótkiej historii i co zmieniło się w ostatnim roku.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty