Sotrender jako aplikacja social media analytics jest przeznaczony przede wszystkim dla tych firm, które już sprawnie i intensywnie prowadzą swój online marketing. Teraz sięgamy po kolejny segment rynku: małe firmy, które same prowadzą swoje działania komunikacyjne. Rozwiązaniem dla nich jest Sombrero, bezpłatna aplikacja mobilna z regularnym planem treningowym, wspierana treściami edukacyjnymi.

 

Sombrero zadebiutował w Google Play i Apple App Store na początku grudnia. To wyjątkowy produkt skierowany do osób mających niewielkie doświadczenie z e-marketingiem. Został stworzony przede wszystkim dla firm z takich branż jak gastronomia (restauracje, bary, puby), turystyka (hotele, ośrodki wypoczynkowe, biura podróży), beauty (salony urody, kosmetyczki, fryzjerzy), fitness (siłownie, trenerzy osobiści) czy e-commerce.  

Zaprojektowanie i wyprodukowanie Sombrero było dla nas dużym wyzwaniem. Poświęciliśmy kilka miesięcy wytężonej pracy zarówno nad samą aplikacją, jak i nad stworzeniem wysokiej jakości treści wspomagających ją. Myślę, że efekt Was zadowoli! To jednak nie koniec naszej pracy, cały czas rozwijamy aplikację i myślimy nad kolejnymi funkcjami, m.in. planujemy wprowadzić planer postów.

Czym jest Sombrero?

Sombrero uczy efektywnego wykorzystywania potencjału internetu i mediów społecznościowych. Obecność w sieci daje małym i średnim przedsiębiorstwom ogromny potencjał marketingowy. Niestety, jest on często wykorzystywany w nieefektywny sposób Istotą działania Sombrero jest motywowanie do wypełniana planu treningowego, który jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. – mówi Beata Zielińska, product manager Sombrero.

Widok Sombrero, osobistego trenera marketingu

Widok aplikacji Sombrero

Aplikacja wysyła użytkownikowi codzienne zadania oraz dopinguje go w osiąganiu kolejnych celów. Rozpisaliśmy zadania w taki sposób, by ich wykonanie nie zajmowało więcej niż 15 minut. Dzięki temu e-marketingiem mogą zarządzać pracownicy, którzy mają inne obowiązki. Poszczególnymi zadaniami można dzielić się z innymi użytkownikami aplikacji lub wysłać je współpracownikom za pomocą e-maila.

Podstawowy plan treningowy składa się z 20 zadań obejmujących takie tematy, jak kreacja treści, mierzenie skuteczności komunikacji, branding i optymalizacja profili w mediach społecznościowych, obsługa klienta, grupa docelowa oraz reklama w social media.

Aplikację wydaliśmy globalnie, dlatego jest dostępna jedynie po angielsku. Jeśli jednak będzie zainteresowanie w Polsce, nie wykluczamy spolszczenia produktu.

Jak korzystać z aplikacji Sombrero?

Sombrero jest dostępny na Androida i iOS (pracujemy również nad wersją na Windows Phone). Sercem aplikacji są codzienne zadania, wybrane na podstawie ankiety wypełnianej przez użytkownika. Zadania składają się z polecenia i instrukcji. Każde zadanie linkuje do specjalnego wpisu na blogu, zawierającego przykłady, podpowiedzi, dobre praktyki oraz garść wiedzy ogólnej na temat e-marketingu.

Sombrero jest, jak na trenera osobistego przystało, świetnym motywatorem, przypomina o zaległych zadaniach oraz zachęca do jeszcze lepszego działania.

Dlaczego warto korzystać z Sombrero?

  • Masz niewielki budżet na e-marketing albo wręcz nie masz żadnych pieniędzy przeznaczonych na ten cel? Nie martw się, Sombrero jest w pełni darmowy.
  • Sombrero pomoże Ci lepiej działać w internecie i mediach społecznościowych. Dzięki aplikacji nauczysz się, jak efektywnie angażować fanów, tworzyć lepsze treści i budować swoją obecność w sieci.
  • Sombrero szkoli z wykorzystania Facebooka, Twittera, Instagrama, oraz – co jest zupełną nowością – pokaże Ci, jak skutecznie prowadzić bloga firmowego.
  • W Sotrenderze przeanalizowaliśmy ponad 50 terabajtów danych z mediów społecznościowych. Dobrze znamy kampanie największych marek i ich efekty. Wiemy, co jest ważne i chcemy Ci to przekazać.

Zapraszamy do pobrania Sombrero!

appleandroid