Listopadowa plucha nie skłoniła Polaków do wzmożonej aktywności na YouTube, a wręcz przeciwnie, najwyraźniej ich od niego odciągnęła. W minionym miesiącu liczba nowych subskrybcji analizowanych przez Sotrender kanałów spadła o 5% w stosunku do października. Mało tego, w listopadzie kanały te opublikowały o ponad 5% filmów mniej niż przed miesiącem, a same filmy zanotowały zarówno mniej wyświetleń, jak i znaczący spadek w liczbie komentarzy. Co jeszcze działo się na YouTube w listopadzie? Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender.

Narodziny nowego lidera w YouTube Trends

W listopadzie nie dało się nie zauważyć szybujących w górę statystyk kanału prowadzonego przez TheNitroZyniaka. Jego liczba subskrybentów w minionym miesiącu zwiększyła się o ponad 46 tys., co dało mu status drugiego najszybciej rosnącego kanału w Polsce, zaraz po IsAmUxPompa.  TheNitroZyniak awansował o 36 miejsc w rankingu według liczby odsłon najpopularniejszych kanałów polskojęzycznych. Co więcej, skoczył również o 18 miejsc w rankingu względem aktywności oraz o 17 pozycji w zestawieniu względem interaktywności na kanałach polskojęzycznych, których jest obecnie liderem. Mało tego, opublikowany przez youtubera film pt. „#NitroLive 20.30 – Giveawaye, Betowanie i Pytanie” był najchętniej komentowanym wideo miesiąca – wypowiedziało się pod nim ponad 102 tys. osób, a sam kanał był najlepiej ocenianym kanałem ubiegłego miesiąca.

YouTube Trends Listopad 2015 - najlepiej oceniane kanały miesiąca

YouTube Trends Listopad 2015 – najlepiej oceniane kanały miesiąca

Gwiezde Wojny na YouTube

W naszej analizie poświęconej tematyce Star Wars nie mogło zabraknąć wątków związanych z YouTube, jako że trailery filmu dosłownie zatrzęsły całym serwisem. Sprawdziliśmy popularność każdej z trzech oficjalnych zapowiedzi filmu i zbadaliśmy, jak zwiększała się ona w czasie. Porównaliśmy w tym celu liczbę wyświetleń trailerów w dniu ich premiery oraz w dniu, w którym przeprowadziliśmy analizę. Zobaczcie, co odkryliśmy.

Popularność zwiastunów Star Wars na YouTube

Popularność zwiastunów Star Wars na YouTube

Mierz działania na YouTube w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Instagram od listopada w Sotrenderze!

Stało się. W minionym miesiącu wprowadziliśmy do narzędzia nową, długo wyczekiwaną funkcję – analitykę Instagrama! Dla wielu marek to właśnie Instagram staje się najpopularniejszym medium komunikacji, zaraz po Facebooku. Jakie dane Instagrama sprawdzicie w Sotrenderze?

Analiza skuteczności hashtagów na Instagramie

Analiza skuteczności hashtagów na Instagramie

Na początek dobrze znany komplet: zasięg, liczba aktywności oraz najlepsze treści. Jednak na tym nie koniec. Sotrender pozwala także na analizę skuteczności wykorzystanych na Instagramie hahstagów. Dajcie znać, jakie są Wasze wrażenia z testowania nowej funkcji! Będziemy wdzięczni za każde słowo!

Zapraszamy do lektury listopadowego wydania raportu YouTube Trends!