Pomiary, popularność wideo i wybory – czego dowiedzieliśmy się o YouTube w 2014 r.

Na YouTube ubiegły rok minął pod znakiem bezapelacyjnej dominacji SA Wardęgi. Lokalnie i globalnie. I choć pies-pająk pobił rekordy popularności, na YouTube działo się zdecydowanie więcej. Stał się on chociażby areną, na której rozegrały się dwie kampanie wyborcze. W Sotrenderze bacznie śledziliśmy wszystkie te wydarzenia. Pochyliliśmy się nad fenomenem popularności spotów kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Sprawdziliśmy też sposoby wiarygodnego mierzenia skuteczności działań na YouTube oraz zbadaliśmy, w jaki sposób filmy zdobywają popularność na tym serwisie. Zapraszamy do lektury!

Jak mierzyć działania na YouTube i innych serwisach wideo w sieci?

Komunikacja wideo odgrywa coraz większą rolę w marketingu internetowym. Firmy i marki nie tylko emitują reklamy, ale też tworzą własne kanały i wykorzystują w komunikacji vlogerów i youtuberów. Co za tym idzie, pojawia się potrzeba dokładnego pomiaru działań, powiązanego z celami strategicznymi. W tym miejscu wypada zadać pytania, jak mierzyć działania związane z serwisami wideo, by  były one wiarygodne. Oto wyniki naszego badania.

Jak filmy na YouTube zdobywają popularność

Jak filmy na YouTube zdobywają popularność

Jak filmy zdobywają popularność na YouTube?

Zbadaliśmy, czy publikowane na YouTube filmy są wyświetlane najchętniej bezpośrednio po publikacji, czy może „zmartwychwstają” dopiero po jakimś czasie. Sprawdziliśmy również, czy na łączną liczbę wyświetleń kanałów mają wpływ wszystkie opublikowane na nich materiały, czy może tylko najnowsze oraz jak długo wpływ ten jest zauważalny. Takie informacje są przydatne przede wszystkim do lepszego zrozumienia swojego kanału oraz budowy własnej strategii zamieszczania treści.

Sotrender Research Insight - jak szybko filmy zdobywają popularność

Sotrender Research Insight – jak szybko filmy zdobywają popularność

 

Ministerstwo Głupich Spotów – analiza YouTube

Kampania wyborcza do Europarlamentu kwitła nie tylko w mediach masowych, ale także na YouTubie. Wielu kandydatów postanowiło iść z duchem czasu i zamieścić w serwisie swoje filmy promocyjne. Niektóre z nich wzbudziły spore zainteresowanie oraz jeszcze większe kontrowersje, głównie ze względu na specyficzną formę. Przeanalizowaliśmy źródła popularności wyborczych spotów. Jakie efekty osiągnęli poszczególni kandydaci? Odpowiadamy w dalszej części wpisu.

 

Do góry
Do góry

Podobne posty