YouTube Trends Październik 2014 – jesienna metamorfoza raportów Sotrendera

Kolejny miesiąc na YouTube upłynął pod znakiem widocznej przewagi Wardęgi nad innymi YouTuberami. Nie jest to zapewne dla nikogo zaskoczeniem, zważywszy na fakt, iż Polak jest obecnie “na fali”. Warto jednak zauważyć, że jego najnowszy film spotkał się ze znacznie mniejszym entuzjazmem niż słynny SpiderDog. W zeszłym miesiącu sporo uwagi przykuły także materiały związane ze zwycięstwem polskich piłkarzy z Niemcami. Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends, które w październiku, wspólnie z Twitter oraz Fanpage Trends przeszedł prawdziwą metamorfozę!

Nowa odsłona YouTube, Twitter i Fanpage Trends to całkiem odświeżony wygląd, dzięki któremu przeglądanie Sotrenderowych raportów będzie jeszcze przyjemniejsze, a one same – staną sie bardziej czytelne. Metamorfozę przeszła także strona, z której będzie można pobrać raport. Od teraz, aby otrzymać pełen raport w PDF, konieczne będzie podanie adresu e-mail. Nie będzie trzeba tego robić, aby oglądać publikację on-line! Wasze maile będziemy wykorzystywali wyłącznie w celu powiadamiania o kolejnych raportach i nowościach w Sotrenderze.

Rozrywka wygrywa z markami

YouTube w Polsce jest wciąż popularniejszy niż Facebook i Twitter. Jego użytkownicy chętnie subskrybują nowe kanały – co widać po październiku, kiedy przybyło ponad 1, 5 miliona nowych subskrypcji. To jednak mniej niż we wrześniu, kiedy wszystkim analizowanym przez nas kanałom przybyło ponad 2 miliony subskrybentów. Trzy filmiki Wardęgi w zestawieniu najpopularniejszych wideo to pokłosie jego wrześniowych żniw. Prankujący YouTuber w rankingu tradycyjnie zmaga się się z hip hopowcami czy autorami coverów piosenek, takich jak Chwytak i DJ Wiktor. W zestawieniu jak zwykle rządzi rozrywka i brakuje obecności marek innych niż wytwórnie muzyczne, które publikują klipy swoich artystów. W ubiegłym miesiącu Polacy chętniej oglądali też starsze filmy, bo tylko 26% wszystkich wyświetleń dotyczyło wideo dodanych w październiku. Swoich fanów wciąż najbardziej aktywizują nie postacie takie jak Wardęga, ale raczej minecraftowi vlogerzy, tacy jak reZigiusz, którego filmiki zebrały w październiku prawie 80 tyś. komentarzy i który wspiął się na szczyt podium według wskaźników Relative Activity i Activity Index.

Top 10 najpopularniejszych wideo w październiku

Top 10 najpopularniejszych wideo w październiku

Piłkarski Grunwald

Prawdziwym szokiem dla piłkarskich kibiców w Polsce okazało się zwycięstwo naszej kadry z obecnymi mistrzami świata, Niemcami. Tym bardziej, że to nie tylko mistrzowie świata, ale zespół, którego polska reprezentacja nie mogła pokonać. Najbardziej skorzystał na tym kanał Przeglądu Sportowego udostępniając film z pomeczowym “komentarzem” obrażonego Mario Goetzego. W październiku wideo zebrało prawie 860 tys. wyświetleń. Również siedem innych najpopularniejszych filmów w kategorii “Prasa” było związanych z meczem i opublikowanych na kanale Przeglądu Sportowego.

Top 3 najpopularniejszych wideo w październiku - kategoria "Prasa"

Top 3 najpopularniejszych wideo w październiku – kategoria “Prasa”

Audi z małą ekspansją

Kanał niemieckiej marki dokonał małego przewrotu w kategorii “Samochody”. Opublikowane na nim filmy skoczyły bowiem na pierwsze miejsca w rankingach według aktywności i liczby odsłon. W ostatnim przypadku był to skok aż o 15 miejsc. Wszystko za sprawą serii filmów, z których trzy znalazły się w rankingu najpopularniejszych wideo miesiąca.

 

YouTube Trends Październik 2014

Top 5 rankingu wg liczby odsłon w kategorii “Samochody”

Kuchnia testowa

Najpopularniejszym kulinarnym YouTuberem pozostaje paei100. Widać, że doskonale wie, co lubią widzowie, bo w kategorii “YouTuberzy i Vlogi – gotowanie” w rankingu najlepszych filmów jego wideo zajęły… wszystkie dziesięć pozycji. Były to m.in. testy batonów, sushi i japońskich hamburgerów z proszku, popcornu z mikrofalówki, a także “potrawka z futrzaka na Halloween”, placki z cukinii czy “najlepsza kanapka na świecie”.

 

Top 10 najpopularniejszych wideo w kategorii "Gotowanie"

Top 10 najpopularniejszych wideo – kategoria “Gotowanie”

Spersonalizowane wskazówki, jak poprawić wyniki Twojego kanału na YouTubeStwórz konto!

Sotrender Research Insight – jak filmy zdobywają popularność na YouTube?

Sotrender Research Insight - jak szybko filmy zdobywają popularność

Sotrender Research Insight – jak szybko filmy zdobywają popularność na przestrzeni czasu

Po opublikowaniu wielu raportów na temat Facebooka czy Twittera, październikowe Sotrender Research Insight poświęciliśmy YouTube’owi. Interesowało nas, jak zmienia się popularność filmów na przestrzeni czasu. Zbadaliśmy, czy publikowane na YouTube filmy są wyświetlane najchętniej bezpośrednio po publikacji, czy może „zmartwychwstają” dopiero po jakimś czasie. Sprawdziliśmy również, czy na łączną liczbę wyświetleń kanałów mają wpływ wszystkie opublikowane na nich materiały, czy może tylko najnowsze oraz jak długo wpływ ten jest zauważalny. Takie informacje są przydatne przede wszystkim do lepszego zrozumienia swojego kanału oraz budowy własnej strategii zamieszczania treści. Aby przeczytać wpis, zajrzyjcie na naszego bloga!

Zapraszamy do lektury październikowego wydania raportu YouTube Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty