YouTube Trends Wrzesień 2014 – pająk (?) na szczycie notowań

Nie mogło być inaczej, Polacy i nie tylko Polacy wręcz oszaleli na punkcie uroczego, małego pieska, który w filmie SA Wardęgi wcielił się w rolę wstrętnego, olbrzymiego pająka. Wideo Giant Mutant Spider Dog zostało wyświetlone więcej razy niż najlepsze filmy wszystkich pozostałych kanałów razem wzięte. Czy na YouTubie we wrześniu działo się cokolwiek innego? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends!

Wrzesień pozytywnie nastroił Polaków, którzy obejrzanym na YouTube materiałom wystawili niemal 20 razy więcej ocen pozytywnych niż negatywnych. Może dlatego, że najchętniej oglądaną kategorią były vlogi rozrywkowe, a zaraz po nich kanały muzyczne? Co ciekawe, w przypadku aż połowy kanałów najwięcej wyświetleń we wrześniu osiągnął film, który nie został opublikowany w tym miesiącu.

Wardęga, psająk i dłuuuuugo nic w YouTube Trends

Wrześniowy sukces SA Wardęgi był tak ogromny, że właściwie moglibyśmy napisać, iż w rankingach za ubiegły miesiąc królują tylko Sylwester Wardęga z Chicą i nikt więcej. Dzięki filmowi duetu, który podbił YouTube na całym świecie, kanał SA Wardęga był we wrześniu najlepszy pod względem każdego z analizowanych przez Sotrender wskaźników: liczby wyświetleń, kciuków w górę i kciuków w dół, liczby komentarzy oraz wartości Activity Index. Jedynie pod względem niektórych wskaźników relatywnych YouTuber był nieco gorszy od innych. Kanał Wardęgi zanotował we wrześniu więcej wyświetleń niż 43 najlepsze pod tym względem kanały łącznie. Mało tego. Wszystkie analizowane przez Sotrender polskie kanały zebrały w ubiegłym miesiącu łącznie 525 mln wyświetleń, z których… 163 mln, czyli 31% wszystkich należały właśnie do Wardęgi i jego psa. Kanał zyskał również olbrzymią liczbę nowych subskrybentów. Łącznie wszystkim analizowanym przez nas kanałom przybyło we wrześniu 2 069 484 subskrybentów, z czego 785 635, czyli 38% przybyło właśnie Wardędze.

Najlepsze wideo września w YouTube Trends

Najlepsze wideo września w YouTube Trends

YouTubowe kibicowanie

Mistrzostwa świata w siatkówce przysłużyły się kanałowi Przeglądu Sportowego, który po skoku o 5 pozycji awansował na 10 miejsce rankingu według liczby fanów kategorii Prasa z aż 69% wzrostem liczby subskrybentów. Kanał po skoku o 4 miejsca przesunął się także na pozycję lidera rankingu względem liczby odsłon w przeliczeniu na jednego subskrybenta. Również najlepsze wrześniowe wideo w kategorii prasa zostało opublikowane właśnie przez Przegląd Sportowy. Dotyczyło oczywiście zdobycia przez Polaków tytułu mistrzów świata.

Najlepsze wideo w kategorii "Prasa"

Najlepsze wideo w kategorii “Prasa”

Activity Index w YouTube Trends

W ubiegłomiesięcznym raporcie zadebiutowały rankingi względem naszego nowego wskaźnika: Activity Index dla YouTube. Tak jak nasz dobrze już znany Interactivity Index dla Facebooka, YouTubowy Activity Index zlicza wszystkie aktywności mające miejsce w obrębie danego kanału na YouTube, takie jak oceny pozytywne i negatywne oraz liczbę komentarzy użytkowników. Zapraszamy do testowania tej funkcjonalności!

Activity Index

Wskazówki do kanałów YouTube w Sotrenderze

Analogicznie jak i w przypadku Facebooka oraz Twittera, tak i dla Waszych kanałów YouTube w Sotrenderze dostępne są konkretne, spersonalizowane wskazówki. Z ich pomocą dowiecie się, o jakie aspekty Waszych kanałów musicie zadbać, by stanowić prawdziwy magnes dla użytkowników YouTube’a. Wskazówki podpowiedzą, co należy poprawić w pierwszej kolejności, by szybko poprawić osiągane wyniki.

wskmtb

Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania raportu YouTube Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty