Twitter Trends Październik 2014 – październik popu, piłki i polityki

W październiku po raz kolejny okazało się, że gwiazdy pop działają na Twitterze wyjątkowo skutecznie. Tak było, nie po raz pierwszy zresztą, w przypadku Dawida Kwiatkowskiego, którego profil obecnie funkcjonuje w serwisie pod nazwą “JAK TO?”. Jest to jednocześnie tytuł nowego singla promowanego przez artystę za pośrednictwem związanego z nim hashtagu #JakTo, który został użyty w październiku aż 829 razy. Profil Kwiatkowskiego był też najczęściej wspominanym profilem polskojęzycznym, najbardziej angażował użytkowników i najlepiej poradził sobie wirusowo, zbierając w ubiegłym miesiącu ponad 30 tys. retweetów. W październiku Twitterowiczów bardzo interesowała także nowa premier oraz wygłoszone przez nią #expose. Nie zabrakło też wyraźnego echa piłkarskiego zwycięstwa Polaków nad Niemcami oraz remisu ze Szkotami. Co jeszcze działo się w minionym miesiącu na polskim Twitterze?

Twitter Trends w zupełnie nowej odsłonie

Podobnie jak i w przypadku najnowszych raportów YouTube i Fanpage Trends, tak i Twitter Trends doczekało się nowej, przyjemniejszej dla oka i bardziej czytelnej szaty graficznej. Od teraz w rankingach przy nazwach profili widnieją też dane dotyczące tego, o ile miejsc przesunął się każdy z nich. Nowością w Twitter Trends są także dwustronicowe infografiki, dzięki którym szybko dokonacie przeglądu topowych treści i najważniejszych wydarzeń z ubiegłego miesiąca, a także danych demograficznych polskich użytkowników Twittera.

Dane demograficzne w Twitter Trends

Dane demograficzne w Twitter Trends

Piszemy coraz więcej tweetów

Gdy w zeszłym miesiącu pisaliśmy o tym, że we wrześniu na polskich profilach na Twitterze opublikowano średnio po 129 tweetów, nie spodziewaliśmy się, że październik będzie pod tym względem lepszy. Okazało się jednak, że w ubiegłym miesiącu analizowane profile publikowały przeciętnie ponad 6 tweetów każdego dnia – z czego 4 były tweetami natywnymi (czyli wpisami marki niebędącymi odpowiedziami na tweety innych użytkowników ani podaniami dalej kolejnych wpisów), a 2 – retweetami lub odpowiedziami. W skali miesiąca na każdym profilu opublikowano więc średnio aż 186 tweetów. Na pewno rękę do tego wyniku przyłożyli administratorzy profilu tvn24, którzy przeciętnie dodawali ponad 90 tweetów dziennie. Strategia ta przyniosła stacji bardzo pozytywne efekty, ponieważ jej profil rósł w październiku najszybciej ze wszystkich, powiększając się o 5, 8%, czyli o 25 tys. nowych obserwujących.

Najpopularniejsze hashtagi i ciekawostki z października

Najpopularniejsze hashtagi i ciekawostki z października

Polityka, piłka i trochę blogosfery w Twitter Trends

Już w pierwszym dniu października zrobiło się głośno na temat expose premier Kopacz. Tego dnia hashtag #expose został użyty na Twitterze ponad 300 razy. Kolejny prawie tak intensywny “wybuch” hashtagów nastąpił 11 października, przy okazji meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej z Niemcami. Trzy dni później #POLGER został pokonany przez #POLSCO (Poland – Scotland), hashtag o największej jednodniowej popularności w skali całego miesiąca. Bardzo popularne bywały też hashtagi Dawida Kwiatkowskiego, a także wydarzenia takie jak MTV Europe Music Awards (#MTVEMA) czy Blog Forum Gdańsk (#BFGdansk), na którym mieliśmy przyjemność wystąpić. Tematem prezentacji Sotrendera była ewolucja polskiej b(v)logosfery na przestrzeni kilku ostatnich lat. Po więcej informacji na temat tego, jak zmieniały się najbardziej znane polskie blogi zapraszamy na… blog Sotrendera 🙂

Najpopularniejsze hashtagi w poszczególnych dniach października

Najpopularniejsze hashtagi w poszczególnych dniach października


Monitoruj na bieżąco wyniki swojego profilu na TwitterzeStwórz konto!

Koty i gry w Twitter Trends

Pod koniec października premierę miała stworzona przez Polaków gra Lords of the Fallen. Jej twórcy postanowili ją promować również na Twitterze i osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Profil LORDS of the FALLEN wspiął się o 25 pozycji w rankingu najbardziej angażujących profili w kategorii “Marki”, osiągając 7 lokatę. Po skoku o 24 miejsca profil gry LORDS of the FALLEN stał się też trzecim najczęściej wspominanym profilem wśród wszystkich marek. Jednym z najpopularniejszych tweetów marek był wpis adidas PL o nowej kolekcji Rity Ory dla Adidas Originals – zebrał on 152 retweety i 264 polubienia. Jednak nie trzeba angielskiej piosenkarki, by zainteresować użytkowników swoim produktem, czasem wystarczą zaledwie… koty. Te uwielbiane przez internautów zwierzaki pomogły wypromować nowy telefon Nokii – Lumię 930. Wpis był najpopularniejszym “markowym” tweetem z wynikiem 118 retweetów i 418 polubień.

Najlepsze tweety z kategorii "Marki"

Najlepsze tweety z kategorii “Marki”

Hashtagi, a marketing na Twitterze

Hashtagi na Twitterze to niezwykle cenne narzędzie, z którego niestety nie wszyscy potrafią korzystać. W związku z tym poświęciliśmy temu zagadnieniu osobny tekst, w którym staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: jak używać hashtagów w marketingu na Twitterze? W artykule znajdziecie całą listę praktycznych wskazówek, które pomogą rozwinąć strategię tworzenia i używania hashtagów. Nasze porady oparliśmy na wnioskach wysnutych z obserwacji działań marketingowych  globalnych marek, takich jak Listerine, Snickers czy Olay i American Express.

Zapraszamy do lektury październikowego wydania raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty